Geplaatst op: 11-03-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Lelystad Airport wordt beter bereikbaar

Lelystad Airport wordt beter bereikbaar
Het Rijk en de regio hebben afspraken gemaakt over een betere bereikbaarheid Lelystad Airport. Zo wordt de A6 tussen Almere en Lelystad verbreed naar een snelweg met 2x3 rijstroken, komt er een nieuwe aansluiting op de A6 en maatregelen om de bestaande infrastructuur beter te benutten. Daarnaast wordt het openbaar vervoer naar de luchthaven Lelystad verbeterd.

Rijk en regio hebben de afspraken bezegeld over een pakket aan maatregelen om de bereikbaarheid van de luchthaven te verbeteren. Met de maatregelen is in totaal een kleine 70 miljoen euro gemoeid. Het Rijk reserveert 50 miljoen euro en de regio een kleine 20 miljoen euro. De komende tijd worden de plannen in samenhang met de besluitvorming over de toekomst van de luchthaven verder uitgewerkt. Minister Schultz van Haegen (Infrastructuur en milieu), gedeputeerde Lodders van Flevoland en wethouders Fackeldey en Luchtenveld van Lelystad hebben vandaag in het Aviodrome in Lelystad de afspraken vastgelegd.

Minister Schultz van Haegen: "Een goede bereikbaarheid is een belangrijke voorwaarde voor de verdere ontwikkeling van luchthaven Lelystad en voor de regio als geheel. Door hier samen de schouders onder te zetten zorgen we er voor dat dit een internationaal economisch krachtige regio blijft.” Wethouder Luchtenveld: "Door de capaciteit van de A6 te vergroten, bijvoorbeeld met een derde rijstrook en  Lelystad Airport direct aan te sluiten op de A6 via een nieuwe aansluiting ten zuiden van de huidige aansluiting is de bereikbaarheid van de luchthaven te allen tijde gegarandeerd."

De partijen hebben afgesproken dat er een goede openbaar vervoerverbinding komt tussen station Lelystad Centrum en de luchthaven. Gedeputeerde Jaap Lodders: "Niet alleen Lelystad Airport maar heel Flevoland, de Randstad en Noord Nederland profiteren hiervan. Dit zorgt voor meer bedrijvigheid, een betere doorstroming op de weg en is een belangrijke economische impuls voor Flevoland.”
Trefwoorden: luchtvaart, regionale luchthavens

CELTH





||| Nieuws |||

20/02/25
Exclusief voor leden
Romeins verleden zichtbaar maken voor toeristen en recreanten
Gemeente Nijmegen, provincie Gelderland en de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen ondertekenden op 14 februari 2025 de samenwerkingsovereenkomst ‘Romeinen in Gelderland’. Daarmee willen de beleidsmakers het Romeinse erfgoed in Gelderland meer zichtbaar en beleefbaar maken voor toeristen en recreanten.
20/02/25
Aanscherping EU-regels tegen voedselverspilling
Dinsdagavond bereikten het Europees Parlement en de Raad een voorlopig akkoord over nieuwe maatregel...
20/02/25
Exclusief voor leden
TUI, Corendon en Sunweb populairste Nederlandse touroperators
De afgelopen drie jaar boekte 34% van de Nederlanders een reis bij een touroperator. TUI Nederland is favoriet, gevolgd door Corendon en Sunweb.
20/02/25
VVV Noordwijk en Noordwijkerhout verwelkomen recordaantal bezoekers, meer vrijwilligers nodig
In 2024 hebben de VVV’s in Noordwijk en Noordwijkerhout 38.500 bezoekers mogen verwelkomen, een heel mooi record.
20/02/25
Visit Zuid-Limburg viert 140-jarig bestaan en neemt afscheid van Anya Niewierra
Visit Zuid-Limburg heeft gisteren op een druk bezochte bijeenkomst haar 140 jarig jubileum gevierd en afscheid genomen van algemeen directeur Anya Niewierra. Bestuursvoorzitter Wim Heuts reflecteerde op de transformatie van Visit Zuid-Limburg in de afgelopen decennia en de kansen en uitdagingen voor de toekomst.
20/02/25
Exclusief voor leden
Nederlandse caravanverkoop stijgt als enige in Europa
Uit de jaarcijfers van de European Caravan Federation (ECF) blijkt dat de verkoop van nieuwe caravans en campers in Europa in 2024 met ruim 5 procent is gegroeid. Deze groei is volledig toe te schrijven aan kampeerauto’s, terwijl alleen in Nederland het aantal nieuwe caravans steeg.
19/02/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs en Centraal Museum versterken positie Utrecht voor bijeenkomsten
Twee bekende iconen van de stad Utrecht, het Centraal Museum Utrecht en Koninklijke Jaarbeurs, slaan de handen ineen om Utrecht te positioneren voor congressen en tentoonstellingen.
19/02/25
Leiden Collection in jarig Amsterdam
Ter gelegenheid van de verjaardag van Amsterdam - 750 jaar - laat H’ART Museum in een nieuwe tentoonstelling diverse facetten van het dagelijks stadsleven zien in de 17de eeuw.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...