Geplaatst op: 20-04-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Texel krijgt Lopifit

Texel krijgt Lopifit

Het lijkt wel een 1 april grap maar is het toch niet, een loopfiets. De Lopifit is een kruising tussen een fiets, een loopband en een step en is dit weekend op Texel geïntroduceerd.


Frits en Wim Ploeg, tevens directeuren van het Oosterendse software bedrijf SnelStart, halen de elektrische loopfiets naar Texel, zijn de eerste dealer en zullen de allereerste dertig Nederlandse exemplaren gaan verhuren. En het publiek kan zich inschrijven voor de voorverkoop.




Loopband naar buiten
Afgelopen najaar zag Wim een filmpje over de Lopifit op social media. Uitvinder Bruin Bergmeester uit het Drentse Valthe vertelde daarin dat hij op een loopband in de fitness-school stond en zich afvroeg of hij niet lekker buiten zou kunnen lopen op een band. Of dat hij lopen zou kunnen combineren met fietsen. Korte tijd later had de Drentse uitvinder zijn eerste Lopifit gebouwd: een kruising tussen een fiets, een loopband en een step.


"Dat ziet er gaaf uit,” dacht Wim Ploeg. "Kunnen we hier niet iets mee in Oosterend?” Hij belde met Bergmeester, die verwees hem door naar Popal die hij de licentie van het patent had gegeven en vervolgens had Wim Ploeg na één gesprek een deal. Begin van het jaar was de faam van de Lopifit via Amerika gegroeid, want rapper Snoop Dogg had de Lopifit geliked op Facebook.


Elektrische ondersteuning

Wim Ploeg vindt de Lopifit een vervoermiddel dat bijna van nature op Texel thuishoort. "Texel is natuurlijk fietseiland bij uitstek. De Lopifit is een een volwaardig vervoermiddel, waarmee je in een half uur lopen 10 tot 12 kilometer rijdt. De actieradius is nu 50 kilometer, maar dat gaan we bij de verhuurfietsen uitbreiden naar 100 kilometer. En je kunt de Lopifit gewoon inpluggen in de 42 oplaadpunten voor elektrische fietsen op ons fietseiland.”


In juni is de verwachting dat het publiek zelf ook een proefrit kan maken. Momenteel worden de eerste serie fietsen geproduceerd. Het publiek kan voor de eerste levering vooraf een bestelling doen bij info@loopfietstexel.nl. Het aantal van de eerste serie geproduceerde fietsen is beperkt, dus op=op. De fietsen worden in 5 kleuren geleverd: zwart, rood, oranje, blauw en zilver. De loopfietsen gaan € 1749 kosten, maar bij voorintekening zijn de loopfietsen € 1549.

Trefwoorden: dagrecreatie, lopen, fietsen, innovaties

CELTH





||| Nieuws |||

09/02/25
5 veelvoorkomende problemen met huisjes op vakantieparken
Vakantieparken zijn voor veel mensen een ideale manier om te ontspannen en te genieten van een welverdiende pauze. Echter, niet alles verloopt altijd vlekkeloos. Veel vakantiegangers en eigenaren van vakantiehuisjes krijgen te maken met terugkerende problemen die de ervaring kunnen beïnvloeden. Hieronder bespreken we enkele veelvoorkomende issues, zodat eigenaren van de parken en woningen deze problemen kunnen voorkomen om hun klanten geweldige vakantie-ervaringen te geven.
07/02/25
Vanaf 1 april geen emissie meer van boten in grachten Amsterdam
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.
07/02/25
Staatssecretaris pleit voor middentarief btw
Het kabinet heeft op verzoek van het parlement alternatieven in kaart gebracht voor de btw-verhoging op cultuur, media en sport. Opeens tovert staatssecretaris Van Oostenbruggen een middentarief uit zijn hoed.
07/02/25
Brabant gaat met innovatief monitoringssysteem en de Wandelstarter recreatie beter spreiden
Vanaf 2025 wordt in Noord-Brabant een innovatief monitoringssysteem gelanceerd dat de recreatiedrukte in kaart brengt en helpt bij het afstemmen van routes en startlocaties op de behoeften van bezoekers.
06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 miljoen gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...