UNWTO veroordeelt inreisverbod scherp
Rifai: “Discriminatie leidt niet tot een betere veiligheid”
De UNWTO spreekt
zich voor het eerst uit over het door de VS uitgevaardigde
inreisverbod. In de verklaring wordt meteen de vloer aangeveegd met
de regel dat mensen uit negen landen niet de Verenigde Staten mogen
inreizen.
Het gaat om de landen Irak, Iran, Syrië,
Soedan, Libië, Somalië en Jemen. 'Het inreisverbod is gebaseerd op
nationaliteit en staat recht tegenover de principes van vrijheid om
te reizen zoals die uitgedragen worden door de internationale
toeristische sector. Het verbod is een obstructie van de enorme
voordelen die de toeristische sector biedt zoals economische groei en
het scheppen van banen in veel landen, inclusief de USA,' meldt de
UNWTO.
Secretaris generaal van de UNWTO, Taleb Rifai heeft
geen goed woord over voor de strategie van president Trump met het
inreisverbod: "Isolationisme en discriminatie zullen niet leiden
tot een verbetering van de veiligheid maar juist spanningen en
dreiging opvoeren.
Trefwoorden: reizen, inreisverbod, VS
|
|
07/02/25
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.
|
07/02/25
Het kabinet heeft op verzoek van het parlement alternatieven in kaart gebracht voor de btw-verhoging op cultuur, media en sport. Opeens tovert staatssecretaris Van Oostenbruggen een middentarief uit zijn hoed.
|
07/02/25
Vanaf 2025 wordt in Noord-Brabant een innovatief monitoringssysteem gelanceerd dat de recreatiedrukte in kaart brengt en helpt bij het afstemmen van routes en startlocaties op de behoeften van bezoekers.
|
06/02/25
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
|
06/02/25
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
|
06/02/25
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
|
06/02/25
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
|
05/02/25
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
|
|
06/02/25 t/m 10-02-25
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
|
12/02/25 t/m 13-02-25
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
|
11/03/25
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
|
20/03/25
Op donderdag 20 maart 2025 is de Breda University of Applied Sciences gasthogeschool van het Trendco...
|
24/03/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
|
|