FNV niet blij met eind fonds-cao Recreatie
RECRON: Andere invulling gewenst
Volgens RECRON was dat noodzakelijk omdat de zwembaden nog deel uitmaakten van deze cao, maar inmiddels een eigen koers zijn gaan varen. Maar ook omdat RECRON naar de invulling van een ander fonds wil. Meer geld direct naar opleiden, imago en naar onderwijs en arbeidsmarkt en minder naar andere activiteiten en partijen. RECRON wil dat de recreatie goede en enthousiaste mensen in een steeds krappere arbeidsmarkt kan blijven opleiden en wil daaraan zoveel mogelijk premie besteden.
FNV: Vernieuwing binnen bestaande structuur
FNV Recreatie is van mening dat de fonds-cao had kunnen doorlopen en er zijdelings gesprekken gevoerd hadden moeten worden over een vernieuwing. Nu worden medewerkers en de sector de dupe van de gevolgen. "Zonder inkomsten vanuit de bedrijfstak wordt het voeren van een adequaat arbeidsmarktbeleid onmogelijk. De sector kan hierdoor niet meer investeren in haar imago, wat betekent dat zij minder aantrekkelijk wordt voor nieuwe en huidige medewerkers. Een personeelstekort in de recreatie ligt hierdoor op de loer. Een fonds-cao is hard nodig!,” zegt Johan Bijlsma, sectorbestuurder FNV Recreatie. FNV Recreatie vindt de komst van een fonds-cao van groot belang. De vakbond wil dat er weer een fonds-cao is en zal zich hier hard voor maken.
RECRON heeft de intentie uitgesproken om samen met de vakbonden per 1 januari 2019 afspraken voor een nieuwe Fonds Cao af te sluiten. Opleiden en arbeidsmarkt zullen daarin centraal staan. Het resultaat van deze afspraken zal zoals gebruikelijk aan de RECRON leden worden voorgelegd.