Geplaatst op: 24-07-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Dorado Beach verkocht aan Droomparken

Dorado Beach verkocht aan Droomparken
Camping en jachthaven Dorado Beach in Olburgen is verkocht aan Droomparken Vakantieparken. Droomparken gaat het park herontwikkelen tot een multifunctioneel recreatiebedrijf met recreatiewoningen van het luxere segment tot de avontuurlijke Tiny Houses, met dienstverlening op het niveau van hotelservices. De jachthaven blijft.


Dit maakten Nanke den Daas -CEO Den Daas Recreatie- en Andries Bruil namens de directie van Droomparken bekend na de formele overdracht. Op het nieuwe recreatiepark, dat gefaseerd ontwikkeld zal worden, zullen zo’n 200 stenen recreatiebungalows gebouwd worden. Deze worden verkocht ten behoeve van eigen gebruik van de nieuwe eigenaren, verhuur via Droomparken of een combinatie van eigen gebruik en verhuur.


Geen opvolging

De familie Den Daas was op zoek naar een geschikte koper omdat er binnen de familie geen gegadigden waren om het bedrijf voort te zetten en ze onvoldoende ervaring hebben met het herontwikkelen van een stacaravanpark. Nanke den Daas: "In Droomparken hebben wij een uitermate geschikte nieuwe eigenaar gevonden die het park gaat herinrichten tot een eigentijds recreatiepark zoals wij ook van plan waren. Bovendien staan de Droomparken bekend om hun fraaie groene parken in een mooie omgeving. Daar past Dorado Beach in het mooie IJssellandschap heel goed bij.”


Droomparken gaat in gesprek met de huidige medewerkers en gaat ervan uit dat zij gewoon in dienst blijven van het park. Behalve dat de ontwikkeling en uitbreiding van het park lokaal banen zal opleveren, wil Droomparken graag met ondernemers in de regio in gesprek over mogelijke samenwerkingsverbanden op het gebied van toeristische uitjes, maar bijvoorbeeld ook over de levering van streekproducten.


In gesprek met vaste gasten en omwonenden

De vaste gasten van Dorado Beach zijn inmiddels geïnformeerd over de overdracht. Droomparken gaat de wensen die er bij hen leven op korte termijn inventariseren. Het gaat om gasten die vaak al vele jaren op het park recreëren.

Direct omwonenden krijgen eerdaags een uitnodiging voor een persoonlijke kennismaking met Droomparken. Andries Bruil, verantwoordelijk voor projectontwikkeling bij Droomparken: "Wij willen graag een goede buur zijn voor de inwoners van Olburgen en horen bij deze kennismaking graag wat er leeft onder de bevolking. Zo mogelijk zullen wij hier rekening mee houden bij de ontwikkeling van het park.”


Multifunctioneel recreatiepark voor alle doelgroepen.

Bij de herontwikkeling zal gebruik gemaakt worden van de laatste inzichten en technieken zodat het aantal transportbewegingen op en buiten het park tot een minimum beperkt worden alsmede de belasting voor het milieu. De recreatiewoningen zullen energiearm of –neutraal gebouwd worden eveneens volgens de laatste inzichten. Voorbeelden op het gebied van natuur op het park zijn vleermuisvriendelijke verlichting, de aanleg van waterpoelen voor amfibieën en inheemse beplanting.


Dorado Beach zal veranderen van een caravanpark met jachthaven in een multifunctioneel recreatiepark met een verscheidenheid aan eigentijdse recreatiewoningen in een waterrijke omgeving. Hierdoor wordt het park aantrekkelijk voor alle doelgroepen. Een voorbeeld hiervan zijn de populaire Tiny Houses die door Droomparken in Nederland met veel succes zijn geïntroduceerd.


Hotelservices

Ook de watersporters zullen aan hun trekken blijven komen. Andries Bruil: "De jachthaven blijft uiteraard, niet alleen vanwege de grote aantrekkingskracht op gebruikers maar ook vanwege die gezellige maritieme sfeer.”


Uniek in de recreatiebranche is dat Droomparken haar gasten een dienstverlening aanbiedt op het niveau van hotelservices. Zo zijn de bedden bij aankomst in de huisjes al opgemaakt, is er ontbijtservice en doen de medewerkers er alles aan om aan de wensen van de gasten te voldoen.


Over Droomparken

Droomparken ontwikkelt al bijna twintig jaar recreatieparken op aantrekkelijke parken in Nederland. De veertien locaties zijn gelegen in prachtige gebieden - een voorwaarde voor een Droompark - op de Veluwe, in Noord-Holland, aan het Veluwemeer, in Limburg of aan de Zeeuwse kust. Naast een hoog serviceniveau op het park zelf, zijn ze het ideale uitgangspunt voor wie van de natuur wil genieten en/of van een stukje cultuur en historie wil proeven in de nabije omgeving. Droomparken geeft ruimte om te ontdekken. Voor meer informatie: www.droomparken.nl


Over Den Daas Recreatie

Den Daas Recreatie richt zich, al ruim veertig jaar op de duurzame ontwikkeling en exploitatie van vrijetijdsvoorzieningen op de grens van land en water. Respect voor mens, dier èn natuur staan centraal in de ontwikkeling en exploitatie van onze locaties. Het enthousiasme, de professionaliteit en de gastvrijheid van onze medewerkers - en hun bijdrage aan onze visie - zijn daarin essentieel. Voor meer informatie: www.thuishavens.nl

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, watersport, campings, bungalowparken, jachthavens, overnames

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
04/02/25
Horeca in 2025: Wat je nu moet weten om je zaak future-proof te maken!
Het inspirerende evenement heeft opnieuw laten zien waar de horeca naartoe gaan en welke ontwikkelingen echt niet meer te negeren zijn.
04/02/25
Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel
Vanaf maart is Rosalie Lap door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel.
04/02/25
Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur
Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot “Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot “Chevalier de la Légion d'Honneur”.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...