Geplaatst op: 26-09-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Tattoo & Ceramics wegens succes verlengd 

Tattoo & Ceramics wegens succes verlengd 

De tentoonstelling Tattoo & Ceramics in Keramiekmuseum Princessehof in Leeuwarden is wegens succes verlengd tot en met 25 november 2018. Negen toonaangevende tattoo artists uit binnen- en buitenland werken met een nieuwe ondergrond: keramiek. In de tentoonstelling tonen de resultaten de veelzijdigheid van de hedendaagse tatoeagekunst: van ongekunstelde hand-poking tot fotorealistisch en van traditioneel pre-christelijk tot toonaangevend modern. De tentoonstelling Tattoo & Ceramics is een samenwerking tussen het Princessehof, Leeuwarden-Fryslân Culturele Hoofdstad van Europa 2018 en Sundaymorning@EKWC.

In de tentoonstelling zijn een aantal serviezen te zien die zijn beschilderd door de tatoeëerders. De opstelling laat zien dat tatoeages en keramiek veel gemeen hebben. Beide zijn het eeuwenoude ambachten die over de hele wereld beoefend worden. Een eindproduct is een kostbaar bezit en een persoonlijke uiting van smaak. Bij het zetten van tatoeages op de huid is, net als het bewerken van keramiek, het proces gewaagd, een fout is moeilijk te corrigeren. Het duurzame aspect van beide kunstvormen zorgt ervoor dat het eindproduct een bezit voor het leven is. Ook zijn de stijlen uiteenlopend, van moderne designs tot traditionele pre-christelijke kunst. In Tattoo & Ceramics komen de stijlen en ambachten samen in een intieme expositie.


Experiment
Het Princessehof en Leeuwarden-Fryslân Culturele Hoofdstad 2018 nodigden negen toonaangevende tattoo artists uit voor een uniek experiment. De tatoeëerders kregen een stoomcursus keramiekdecoratie in het Europees Keramisch Werkcentrum (EKWC). Ze hadden vervolgens één week de tijd om porseleinen serviesgoed in hun eigen stijl te bewerken. Dit keer geen levende huid, maar koel keramiek. De kunstenaars werkten in tweetallen, en een enkel drietal, samen aan de gepresenteerde ontwerpen. Onder wie; Andrew Abramchik (BLR) , Michaud Elie Jonathan (FR), Elbrich Schoorstra (NL), het duo Expanded Eye (GB), Fabiënne Demmer (NL), Maaike de Jong (NL), Jakub Vaniš (CZ) en Joris Mous (NL).


Europees Keramisch Werkcentrum
Jaarlijks verblijven verschillende kunstenaars in het EKWC, waar zij de gelegenheid krijgen te experimenteren met keramiek. Het Princessehof maakt vaker tentoonstellingen met werk van kunstenaars die een werkperiode in het Europees Keramisch Werkcentrum achter de rug hebben. Het doel is de ontwikkeling van keramiek in de beeldende kunst, design en architectuur te stimuleren.

Link: http:/www.princessehof.nl
Trefwoorden: Tentoonstelling, keramiek, museum, tatoeages

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
04/02/25
Horeca in 2025: Wat je nu moet weten om je zaak future-proof te maken!
Het inspirerende evenement heeft opnieuw laten zien waar de horeca naartoe gaan en welke ontwikkelingen echt niet meer te negeren zijn.
04/02/25
Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel
Vanaf maart is Rosalie Lap door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel.
04/02/25
Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur
Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot “Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot “Chevalier de la Légion d'Honneur”.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...