Geplaatst op: 23-11-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Aan­pas­sin­gen tra­cé Tram­baan­fiets­rou­te Maas­tricht-Aken

Aan­pas­sin­gen tra­cé Tram­baan­fiets­rou­te Maas­tricht-Aken

Het tracé van de zogeheten Trambaanfietsroute tussen Maastricht en Aken wordt aangepast. Dit om tegemoet te komen aan de geuite wensen van de deelnemers van het in 2018 doorlopen participatietraject. Dat hebben de betrokken gemeente- en provinciebestuurders besloten. "We nemen de inbreng van de burgers serieus en waarderen hun inzet enorm” zegt gedeputeerde Eric Geurts. "Het gaat om de beste oplossing voor iedereen!”


De Stuurgroep heeft kennisgenomen van de uitkomsten van het participatietraject. Omwonenden en overige belangstellenden vinden het belangrijk dat de nieuwe fietsroute niet door beschermde natuurzones loopt en dat bepaalde wegen niet worden voorzien van asfaltverharding. De Stuurgroep heeft er begrip voor dat voor gevoelige punten gekeken wordt naar een alternatieve route, dan wel dat op gevoelige punten wordt gekeken naar een andersoortige verharding, die recht doet aan de ecologische en monumentale waarden ter plekke. De Stuurgroep heeft daarom een alternatieve en een nieuwe route gevormd. Uiteraard worden bewoners en belangstellenden betrokken in het vervolgtraject.


Het tracé

De gepresenteerde nieuwe route loopt van Maastricht tot Margraten via het oorspronkelijke Trambaanfietsroute traject. Op gevoelige punten wordt de route op half verharde wegen aangelegd. De fietser is op die stukken te gast in plaats van hoofdgebruiker, in harmonie met andere weggebruikers en met de omgeving. Vanaf Margraten vervolgt de route via Termaar en de Molenweg naar Reijmerstok. De Vossegrubbe wordt niet meer aangedaan. Aan het eind van Reijmerstok, bij het viaduct waar de trambaan vroeger overheen reed, loopt de route richting gasthof Euverem. Ten slotte loopt de route richting Vaals. Deze nieuwe alternatieve route, genaamd ‘Vaals-zuid’, is ingebracht tijdens het participatietraject. Het dorp Lemiers wordt in de nieuwe route niet aangedaan. Met de gemeente Vaals zal de dialoog worden gezocht over het voorgestelde tracé over grondgebied van deze gemeente.

De betrokken bestuurders zien het realiseren van een, zo vlak mogelijke, fietsroute tussen Maastricht en Aken als een goede stap in het verbeteren van de fietsmogelijkheden in de (eu-)regio. Een fietsverbinding die ertoe bijdraagt dat meer mensen gebruik maken van de fiets. Maar ook een fietsverbinding die qua materialisatie past binnen de omgeving, die recht doet aan de ecologische en monumentale waarden ter plekke en waarbij aandacht is voor (mede) gebruik. De Stuurgroep vindt het ook belangrijk dat vanuit deze fietsroute toeristisch belangrijke bezienswaardigheden, zoals bijvoorbeeld de Amerikaanse begraafplaats, aangedaan kunnen worden.

Beoogde ingebruikname van de Trambaanfietsroute is in 2020

De komende tijd wordt, op basis van alle kennis die beschikbaar is, bekeken hoe aan de uitvoering van de nieuwe fietsroute verder vorm en inhoud gegeven kan worden. Ook hierbij zullen omwonenden nadrukkelijk worden betrokken. Voor de verantwoordelijke bestuursorganen wordt een voorstel voorbereid om te komen tot een definitief besluit.

De route moet uitgevoerd worden binnen het hiervoor beschikbaar gestelde budget. De beoogde ingebruikname van de Trambaanfietsroute is in 2020.

Link: http:/www.detrambaanfietsroute.nl.
Trefwoorden: Trambaanfietsroute, fietsroute, participatietraject

CELTH





||| Nieuws |||

31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
31/01/25
Leontien Mees vertrekt bij Maastricht Marketing
Leontien Mees, directeur-bestuurder van Stichting Maastricht Marketing, heeft aangekondigd dat zij per 1 september 2025 de organisatie zal verlaten. Na ruim acht jaar vindt zij het tijd voor een nieuwe uitdaging.
31/01/25
Exclusief voor leden
Groei Nederlands verblijfsbezoek zwakt af
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
30/01/25
Breda Marketing presenteert jaarplan 2025: Toegepaste technologie en creativiteit centraal
Breda Marketing heeft haar jaarplan 2025 gepresenteerd. De nadruk ligt op samenwerking en innovatie om Breda te profileren als dé 'Stad van Oplossingen'.
30/01/25
Exclusief voor leden
Minder festivals maar meer evenementen georganiseerd
In 2024 vonden er aanzienlijk meer concerten plaats dan in 2023, terwijl het aantal festivals juist daalde. Festivals en concerten trokken gezamenlijk 30,5 miljoen bezoeken, iets minder dan in 2023. Dit blijkt uit de branchecijfers die Respons jaarlijks in opdracht van de Vereniging van Evenementen Makers (VVEM) opstelt. Ook in 2025 staat het aantal festivals onder druk.
29/01/25
Exclusief voor leden
5 grote museale ontwikkelingen in New York
In toeristenmagneet New York vinden in 2025 in ieder geval 5 grote museale ontwikkelingen plaats. Eén museum is nieuw, de andere vier presenteren grote uitbreidingen.
28/01/25
Dit zijn de beste reisbloggers van Nederland
Op 18 januari 2025 werden de winnaars van de allereerste editie van de Dutch Travel Blog Awards bekendgemaakt. Dit event, georganiseerd door het gespecialiseerde travel marketingbureau Thx.agency, biedt het podium aan de beste travel content creators van Nederland.
28/01/25
Stichting het Gehandicapte Kind viert 75-jarig jubileum met Samenspeeldagen in Efteling
De Efteling organiseert samenspeeldagen. Initiatieven zoals Speelbos NEST! zorgen ervoor dat kinderen met een beperking niet aan de zijlijn, maar in de spotlights staan.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...