Geplaatst op: 28-01-2019
Auteur: Marc Gerlings

14.000 deelnemers wandelmarathon Egmond

14.000 deelnemers wandelmarathon Egmond
Egmond Wandel Marathon 2019. Foto: Le Champion

Op zaterdag 26 en zondag 27 januari genoten 14.000 wandelaars van de natuur in de omgeving Egmond aan Zee. Gedurende twee dagen liepen de wandelaars over 10,5 of 21,1 km langs het Noordzeestrand en door het Noordhollands Duinreservaat. Organisator Le Champion start het nieuwe wandeljaar altijd met deze Egmond Wandel Marathon tegen reuma en dit jaar met een speciaal, duurzaam tintje.


De weersvoorspellingen in aanloop van het evenement waren niet al te gunstig, maar vooral de deelnemers op zaterdag hebben genoten van prachtig wandelweer, het zonnetje liet zichzelf zelfs sporadisch zien. Zondag was de lucht grijs en viel er bij tijd en wijle een buitje. Dat mocht de pret niet drukken, Sporthal De Watertoren was twee dagen het decor van uitzinnige gezelligheid. De livemuziek stond lang aan waardoor dansende en roeiende wandelaars overal te zien waren.


Stap voor stap naar duurzaam evenement
Duurzaamheid is al jaren een belangrijke pijler op de agenda van Le Champion. Tijdens de Egmond Wandel Marathon tegen reuma zijn daar grote, nieuwe stappen in gezet. Deelnemers zijn opgeroepen zwerfafval mee te nemen van het strand en uit de duinen en dit in te leveren bij de finishlocatie. Dit is goed opgepakt door de wandelaars, honderden deelnemers zijn langsgegaan bij de stand van Gejut in de sporthal voor informatie of om zwerfafval in te leveren. Gejut is een partij die van gejut materiaal (strandafval) kunstwerken maakt om aandacht te vragen voor milieuvervuiling.Verder had de organisatie verschillende watertappunten op de route geplaatst waar wandelaars hun bidons konden vullen. Door deze duurzame maatregel heeft Le Champion het uitdelen van plastic flesjes en pakjes achterwege kunnen laten.


Wandelaars konden tijdens de inschrijving kiezen uit één of twee dagen wandelen. De Noordroute ging richting Bergen aan Zee en de Zuidroute richting Castricum aan Zee. Beide routes waren nagenoeg even geliefd onder de deelnemers, die onderweg veel hebben genoten van de fijne natuur. 

Trefwoorden: evenement, wandelen, wandelaar, natuur, Egmond

CELTH





||| Nieuws |||

31/01/25
Exclusief voor leden
Reisboekingen in de plus maar grote verschillen tussen bestemmingen
In 2024 is het aantal reisboekingen met 3% gestegen ten opzichte van 2023. . Europa is stabiel als reisbestemming maar op Azië na verliest intercontinentaal reizen. Ook zien we grote beweging tussen de verschillende vakantielanden met forse winnaars maar ook verliezers.
31/01/25
Leontien Mees vertrekt bij Maastricht Marketing
Leontien Mees, directeur-bestuurder van Stichting Maastricht Marketing, heeft aangekondigd dat zij per 1 september 2025 de organisatie zal verlaten. Na ruim acht jaar vindt zij het tijd voor een nieuwe uitdaging.
31/01/25
Exclusief voor leden
Groei Nederlands verblijfsbezoek zwakt af
Het Nederlands verblijfstoerisme, zowel binnenlands als buitenlands, groeit in 2025 naar verwachting met 2,5% naar 52 miljoen verblijfsgasten. Dit is een daling ten opzichte van de gemiddelde groei van 5% per jaar in de periode 2012-2019.
30/01/25
Breda Marketing presenteert jaarplan 2025: Toegepaste technologie en creativiteit centraal
Breda Marketing heeft haar jaarplan 2025 gepresenteerd. De nadruk ligt op samenwerking en innovatie om Breda te profileren als dé 'Stad van Oplossingen'.
30/01/25
Exclusief voor leden
Minder festivals maar meer evenementen georganiseerd
In 2024 vonden er aanzienlijk meer concerten plaats dan in 2023, terwijl het aantal festivals juist daalde. Festivals en concerten trokken gezamenlijk 30,5 miljoen bezoeken, iets minder dan in 2023. Dit blijkt uit de branchecijfers die Respons jaarlijks in opdracht van de Vereniging van Evenementen Makers (VVEM) opstelt. Ook in 2025 staat het aantal festivals onder druk.
29/01/25
Exclusief voor leden
5 grote museale ontwikkelingen in New York
In toeristenmagneet New York vinden in 2025 in ieder geval 5 grote museale ontwikkelingen plaats. Eén museum is nieuw, de andere vier presenteren grote uitbreidingen.
28/01/25
Dit zijn de beste reisbloggers van Nederland
Op 18 januari 2025 werden de winnaars van de allereerste editie van de Dutch Travel Blog Awards bekendgemaakt. Dit event, georganiseerd door het gespecialiseerde travel marketingbureau Thx.agency, biedt het podium aan de beste travel content creators van Nederland.
28/01/25
Stichting het Gehandicapte Kind viert 75-jarig jubileum met Samenspeeldagen in Efteling
De Efteling organiseert samenspeeldagen. Initiatieven zoals Speelbos NEST! zorgen ervoor dat kinderen met een beperking niet aan de zijlijn, maar in de spotlights staan.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...