Geplaatst op: 20-05-2019
Auteur: Redactie
NRIT Media

Nationaal Park Weerribben-Wieden hét Kanoparadijs van Noordwest-Europa

Opening op Dag van het Nationale Park

Nationaal Park Weerribben-Wieden hét Kanoparadijs van Noordwest-Europa

Nationaal Park Weerribben-Wieden is vanaf 24 mei hét Kanoparadijs van Noordwest-Europa. Ondernemers, natuurorganisaties en kanoliefhebbers slaan daarvoor de handen ineen. Samen brengen ze de faciliteiten voor ervaren én beginnende peddelaars op een hoger peil. De verwachting is dat daardoor nog meer kanoërs en kajakkers in Weerribben-Wieden komen varen.


De betrokken partijen werkten de afgelopen periode onder begeleiding van Weerribben-Wieden Marketing de plannen uit. Samen vormen ze een netwerk waarmee ze de doelgroep optimaal bedienen. Thea Peters van Nationaal Park Weerribben-Wieden ziet de laatste jaren al een duidelijke groei van het aantal peddelaars uit onder meer Duitsland en België.


Goed aanbod en duidelijke bewegwijzering

De samenwerkende partijen reiken peddelaars alles aan wat ze nodig hebben voor een paar uurtjes op het water of een meerdaagse trektocht. Ze zorgen voor benodigde materialen, lessen, reisinformatie, natuurbeleving, horeca en overnachtingsmogelijkheden. Speerpunten zijn onder meer een goed aanbod van duidelijk gemarkeerde aanlegplekken en kanoroutes, meerdaagse routes met tentovernachting en een kano-vierdaagse door Weerribben en Wieden.

Peddelen van B&B naar B&B

Verder werken ondernemers en organisaties aan arrangementen voor kanovaren onder begeleiding van een gids en begeleider en overnachtingsmogelijkheden in huisjes aan het water. "Bijzonder is ook de mogelijkheid om van Bed & Breakfast naar Bed & Breakfast te peddelen, terwijl de ondernemers zorgen voor het vervoer van de bagage naar de volgende accommodatie”, aldus Peters, die blij is dat veel gastheren van het Nationaal Park meewerken aan het initiatief.

De lancering van dit vernieuwende concept vindt plaats op 24 mei op toepasselijke wijze bij het Buitencentrum van Staatsbosbeheer in Ossenzijl. Daarbij zijn vertegenwoordigers van gemeente Steenwijkerland en provincie Overijssel aanwezig, die het project mede mogelijk maken. Samenwerkende partijen zijn verder Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Recreatiebedrijf De Kluft, Camping Kleine Belterwijde, Kanoschool Herbie Bird en verschillende B&B-accommodaties, verenigd in Kano&Bed Weerribben-Wieden.

Link: https://www.visitweerribbenwieden.com/Weerribben-Wieden/kanoparadijs/
Trefwoorden: Kanoparadijs, peddelen

CELTH





||| Nieuws |||

07/02/25
Vanaf 1 april geen emissie meer van boten in grachten Amsterdam
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.
07/02/25
Staatssecretaris pleit voor middentarief btw
Het kabinet heeft op verzoek van het parlement alternatieven in kaart gebracht voor de btw-verhoging op cultuur, media en sport. Opeens tovert staatssecretaris Van Oostenbruggen een middentarief uit zijn hoed.
07/02/25
Brabant gaat met innovatief monitoringssysteem en de Wandelstarter recreatie beter spreiden
Vanaf 2025 wordt in Noord-Brabant een innovatief monitoringssysteem gelanceerd dat de recreatiedrukte in kaart brengt en helpt bij het afstemmen van routes en startlocaties op de behoeften van bezoekers.
06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 miljoen gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...