Geplaatst op: 28-05-2019
Auteur: Redactie
PleisureWorld NRIT

Gezocht: nieuwe exploitant voor Recreatiepark Elfenmeer

Gezocht: nieuwe exploitant voor Recreatiepark Elfenmeer

Op een unieke locatie aan de rand van Nationaal Park De Meinweg ligt Recreatiepark Elfenmeer. De gemeente Roerdalen, eigenaar van het recreatiepark, wil het park graag een kwaliteitsimpuls geven. Bent u de toekomstige exploitant die dit bosrijke recreatiepark wil ontwikkelen tot toeristische trekpleister?


Kwalitatief en toekomstbestendig park

In 2015 besloot de gemeente het erfpachtcontract met de voormalige exploitant van het recreatiepark niet te verlengen. "We wilden een nieuwe weg inslaan”, vertelt wethouder Jan den Teuling. "We zien op deze locatie graag een kwalitatief, toekomstbestendig park. Een recreatiepark dat aansluit bij de sfeer en beleving van het unieke Nationaal Park De Meinweg. Een nieuwe exploitant moet dit mogelijk maken.” Sinds dit jaar is het beheer van het park tijdelijk in handen van de gemeente. "Dit is een nieuwe rol voor ons”, zegt Jan den Teuling. "We vonden het belangrijk om de bestaande afspraken met de jaarplaatshouders te respecteren. Zij mogen tot het einde van het jaar gebruik maken van hun plaats op het park. Ondertussen zijn wij op zoek naar een nieuwe exploitant die onze toekomstvisie voor het recreatiepark deelt.”



Recreatiepark in de schijnwerpers
Roerdalen zet het recreatiepark echt in de schijnwerpers. Op 21 mei presenteerde de gemeente het recreatiepark op de vakbeurs ‘Het vakantiepark van de toekomst’. Ook publiceerde de gemeente diverse advertenties in vakbladen. "We willen het park onder de aandacht brengen van zoveel mogelijk potentiële exploitanten. We zijn er namelijk van overtuigd dat alle ingrediënten voor een succesvolle exploitatie aanwezig zijn”,  aldus Jan den Teuling. 



"De kracht van het park is zonder twijfel zijn schitterende ligging vlakbij de Duitse en Belgische grens en de historische stad Roermond met het Designer Outlet Roermond. De combinatie tussen rust en natuur en het levendige dat een centrum als Roermond te bieden heeft, maakt deze plek uniek.” Hoe het park er in de toekomst uit komt te zien, is volgens Jan den Teuling nog niet duidelijk. "Dit is afhankelijk van de wensen van de nieuwe exploitant. Ook betrekken we de omgeving bij de plannen. Samen werken we aan een aantrekkelijk recreatiepark in het hart van de toeristische regio Midden-Limburg.” 



Meer weten?

  

Kijk op www.roerdalen.nl/elfenmeer of neem contact op via recreatiepark@roerdalen.nl of 0475 - 53 88 88. Geïnteresseerde exploitanten kunnen het Programma van Eisen bij de gemeente opvragen. Zij kunnen zich vervolgens tot 12 juni inschrijven als belangstellende exploitant.

 

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakantieparken, bungalowparken, campings, kampeerterreinen

CELTH





||| Nieuws |||

06/02/25
Nederlands verblijfstoerisme groeit naar 61 gasten in 2035
In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten.
06/02/25
Exclusief voor leden
Drie ton voor extra publieksprogramma Groninger Museum
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft besloten om het Groninger Museum een vierj...
06/02/25
Nationale campermarkt
Op zaterdag 5 april vindt de tweede editie van de Nationale Campermarkt plaats bij FlevoNice in Biddinghuizen.
06/02/25
Van Gogh Homeland presenteert de Groene Kathedraal
De Tilburgse Spooorzone krijgt in het voorjaar van 2026 in de vorm van een Groene Kathedraal een tijdelijk stedelijk lunapark. De Groene Kathedraal wordt een podium voor een prikkelend programma voor een breed publiek, waar met positiviteit en verbeeldingskracht aandacht wordt gevraagd voor dilemma’s en oplossingen voor de grote duurzaamheidsopgaven in Brabant, het Homeland van Vincent van Gogh.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
04/02/25
Horeca in 2025: Wat je nu moet weten om je zaak future-proof te maken!
Het inspirerende evenement heeft opnieuw laten zien waar de horeca naartoe gaan en welke ontwikkelingen echt niet meer te negeren zijn.
04/02/25
Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel
Vanaf maart is Rosalie Lap door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel.
04/02/25
Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur
Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot “Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot “Chevalier de la Légion d'Honneur”.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...