Geplaatst op: 13-04-2021
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Eerste twee Fieldlabs evenementen bieden perspectief

Eerste twee Fieldlabs evenementen bieden perspectief
Foto ter illustratie

De eerste twee tests van het Fieldlab evenementen zijn positief verlopen. Geen enkele bezoeker is besmet geraakt en mensen hielden zich goed aan de afspraken. Bij andere testen zijn wel mensen besmet geraakt. 

Het ging om experimenten met een zakelijk congres en een theatervoorstelling van cabaretier Guido Weijers. Uit deze twee bijeenkomsten met elk 500 deelnemers is maar 1 mogelijke besmetting van een personeelslid naar voren gekomen. Het ging om zogenaamde type 1 evenementen waar mensen binnen zijn en een eigen zitplaats hebben. Op deze evenementen was maximaal de helft van de capaciteit benut, werden bezoekers vooraf getest en moesten ze tijdens verplaatsingen een mondkapje dragen. Uit ander onderzoek blijkt dat Nederlanders overwegend positief staan tegenover toegangstesten. 

Van de bezoekers hield 98,4% zich aan de instructies en had 80% vooraf de coronamelder app geïnstalleerd. Tegenvallers waren er ook. Zo liet niet iedereen zich achteraf nog een keertje testen. Leerpunt was dat mensen bij binnenkomst makkelijk in de foyer bleven hangen. Bij het tweede event zijn mensen direct naar hun zitplaats gedirigeerd. Het aantal contacten binnen 1,5 meter was tijdens het congres groter omdat mensen elkaar daar makkelijker opzoeken. 

"De fieldlabs laten zien dat het risico op besmetting enorm omlaag gaat doordat er getest wordt en ook doordat mensen op een vaste plek zitten en een masker dragen. Dat scheelt aanzienlijk”, zegt arts-microbioloog Andreas Voss in Trouw. 

Bij de proeffestivals in Biddinghuizen zijn waarschijnlijk meer mensen besmet geraakt. Er wordt van mogelijk 16 besmette personen gesproken. Daar waren geen vaste zitplaatsen. 

Trefwoorden: evenementen, cultuur, theater, congressen, corona, crisis, testen

CELTH





||| Nieuws |||

20/02/25
Exclusief voor leden
Romeins verleden zichtbaar maken voor toeristen en recreanten
Gemeente Nijmegen, provincie Gelderland en de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen ondertekenden op 14 februari 2025 de samenwerkingsovereenkomst ‘Romeinen in Gelderland’. Daarmee willen de beleidsmakers het Romeinse erfgoed in Gelderland meer zichtbaar en beleefbaar maken voor toeristen en recreanten.
20/02/25
Aanscherping EU-regels tegen voedselverspilling
Dinsdagavond bereikten het Europees Parlement en de Raad een voorlopig akkoord over nieuwe maatregel...
20/02/25
Exclusief voor leden
TUI, Corendon en Sunweb populairste Nederlandse touroperators
De afgelopen drie jaar boekte 34% van de Nederlanders een reis bij een touroperator. TUI Nederland is favoriet, gevolgd door Corendon en Sunweb.
20/02/25
VVV Noordwijk en Noordwijkerhout verwelkomen recordaantal bezoekers, meer vrijwilligers nodig
In 2024 hebben de VVV’s in Noordwijk en Noordwijkerhout 38.500 bezoekers mogen verwelkomen, een heel mooi record.
20/02/25
Visit Zuid-Limburg viert 140-jarig bestaan en neemt afscheid van Anya Niewierra
Visit Zuid-Limburg heeft gisteren op een druk bezochte bijeenkomst haar 140 jarig jubileum gevierd en afscheid genomen van algemeen directeur Anya Niewierra. Bestuursvoorzitter Wim Heuts reflecteerde op de transformatie van Visit Zuid-Limburg in de afgelopen decennia en de kansen en uitdagingen voor de toekomst.
20/02/25
Exclusief voor leden
Nederlandse caravanverkoop stijgt als enige in Europa
Uit de jaarcijfers van de European Caravan Federation (ECF) blijkt dat de verkoop van nieuwe caravans en campers in Europa in 2024 met ruim 5 procent is gegroeid. Deze groei is volledig toe te schrijven aan kampeerauto’s, terwijl alleen in Nederland het aantal nieuwe caravans steeg.
19/02/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs en Centraal Museum versterken positie Utrecht voor bijeenkomsten
Twee bekende iconen van de stad Utrecht, het Centraal Museum Utrecht en Koninklijke Jaarbeurs, slaan de handen ineen om Utrecht te positioneren voor congressen en tentoonstellingen.
19/02/25
Leiden Collection in jarig Amsterdam
Ter gelegenheid van de verjaardag van Amsterdam - 750 jaar - laat H’ART Museum in een nieuwe tentoonstelling diverse facetten van het dagelijks stadsleven zien in de 17de eeuw.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...