Geplaatst op: 06-09-2021
Auteur: Redactie
NRIT

Verhuur campers, daktenten en klassieke campers door het dak

Verhuur campers, daktenten en klassieke campers door het dak

Camperdeelplatform Gooboony heeft in 2020 haar beste jaar ooit gehad. De omzet groeide ten opzichte van het toch al goede 2020 een verdubbeling van de omzet. Opvallend is de groeiende populariteit van daktenten en klassieke campers.

Volgens Mark de Vos, CEO van Goboony, hebben veel consumenten door de onzekerheid rondom corona de camper ontdekt: "Zij kozen voor dit vervoermiddel vanwege de optimale flexibiliteit van reizen.” 

Nederland in trek

De onzekerheden rondom corona, die nu al twee zomerperioden beslaan, zorgden waarschijnlijk ook voor een verdrievoudiging van het aantal Nederlanders dat met hun camper in Nederland verbleef (2019 4,9%, 2021 14,3%). Mocht Nederland zich de afgelopen twee coronazomers juist verheugen in een sterk stijgende populariteit, Frankrijk zag het aantal Nederlandse campers aanzienlijk verminderen. In 2019 bivakkeerde daar nog 17,6% van de camperreizigers, twee jaar later was dit nog maar zo’n twaalf procent. Ook opvallend dit jaar is het verhuuraandeel van auto’s met daktenten en klassieke campers, dat bij elkaar nu al zorgt voor bijna éénvijfde van het totaal aantal reserveringen (17%). 

Mark de Vos, CEO van Goboony. "De records aan boekingen van dit jaar zijn te danken aan nóg eens een extra golf van vakantiegangers, die zich nu voor de eerste keer tot een camper wenden. Met name de weken voor de zomervakantie noteerden we absolute pieken, omdat de onzekerheid over welke vakantielanden beschikbaar zijn maar voortwoekerde.”

Steeds meer verhuur speciale producten

Opvallend is dat camperhuurders steeds meer open staan voor speciale producten. Nog steeds was de familiecamper deze zomer het meest populair en was vijftig procent van de verhuur voor dit segment bestemd. De compacte campers volgden op een tweede plek met 33%. In twee jaar tijd steeg het aantal reserveringen voor een klassieke camper echter met maar liefst éénderde, van acht naar twaalf procent. Auto’s met daktenten noteerden in dezelfde periode zelfs een verdubbeling. De verhuur van deze categorie groeide van twee naar vijf procent. 

Link: https://www.goboony.nl
Trefwoorden: verblijfsrcreatie, campers, kampeerauto's, deeleconomie, deelplatforms

CELTH





||| Nieuws |||

05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
04/02/25
Horeca in 2025: Wat je nu moet weten om je zaak future-proof te maken!
Het inspirerende evenement heeft opnieuw laten zien waar de horeca naartoe gaan en welke ontwikkelingen echt niet meer te negeren zijn.
04/02/25
Texelse Rosalie Lap nieuwe directeur VVV Texel
Vanaf maart is Rosalie Lap door de Raad van Toezicht van VVV Texel aangesteld als directeur VVV Texel.
04/02/25
Benoeming tot Officier en Ridder van het Légion d'Honneur
Op 28 januari heeft de Franse president Emmanuel Macron in het Élysée-paleis in Parijs Europa-Park-oprichter Roland Mack benoemd tot “Officier de la Légion d'honneur” en Michael Mack, managing partner van Europa-Park en CEO van MACK One, tot “Chevalier de la Légion d'Honneur”.
04/02/25
Museum Oudheden biedt tweede kaart gratis op Valentijnsdag
Een bezoek aan het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden is op Valentijnsdag, vrijdag 14 februari 2025, voordelig en dubbelgezellig met de prijsactie ‘2 entreekaartjes voor de prijs van 1’.
04/02/25
Exclusief voor leden
Cultureel aanbod onderdeel van arbeidsomstandigheden
Alleo en CultuurWerkt! bundelen krachten en maken populaire cultuur integraal onderdeel van arbeidsv...
04/02/25
De toekomst speelt op Delft Fringe Festival
Op 30 bijzondere locaties in Delft worden bezoekers van 27 mei tot en met 9 juni door 26 talenten verrast met dans, theater, muziek, cabaret en alles daartussen.
04/02/25
RBT Heuvelrug & Vallei verwelkomt drie nieuwe bestuursleden
Belangrijke bestuurswissel bij Regionaal Bureau voor Toerisme (RBT) Heuvelrug & Vallei per januari 2025.

||| Agenda |||

06/02/25 t/m 10-02-25
06/02/25 t/m 10-02-25: Studiereis Lapland
HISWA-RECRON organiseert een exclusieve inspiratiereis voor leden naar Lapland om nieuwe inzichten t...
12/02/25 t/m 13-02-25
12/02/25 t/m 13-02-25: Recreatie Next Level: dé next step naar inspiratie & kennis voor de recreatieprofessional
Recreatie Next Level is dé next step naar inspiratie en kennis voor de (toekomstige) rec...
11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...