Geplaatst op: 22-02-2023
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Schoolkinderen schenken honderd vogelhuisjes aan DierenPark Amersfoort

Schoolkinderen schenken honderd vogelhuisjes aan DierenPark Amersfoort

DierenPark Amersfoort ontvangt honderd vogelhuisjes van School op de Berg. De basisschool bestaat dit jaar honderd jaar en schenkt daarom de zelfgeschilderde huisjes aan het park dat dit jaar haar 75e verjaardag viert. "Onze leerlingen komen geregeld in het dierenpark en vinden het fantastisch om de inheemse natuur te helpen”, vertelt juf Ans Horst. Een groepje kinderen hangt vandaag het eerste houten huisje op. "Zo snel mogelijk krijgen de 99 andere houten huisjes een passende plek verspreid in het dierenpark”, belooft Clemont Struik, coördinator Veiligheid en Duurzaamheid. Nu het voorjaarszonnetje doorbreekt, dienen de houten huisjes als nestje voor de inheemse vogels. Tegelijkertijd helpen de nestkasten in de bestrijding van de eikenprocessierups.

 

Het eerste vogelhuisje hangt op de Kwetterterp, het deel in het park waar de Nederlandse natuur centraal staat. De houten huisjes worden beschilderd door de leerlingen van de onder- en bovenbouw. DierenPark Amersfoort is heel blij met de genereuze gift van de basisschool. "Wij waarderen de inzet van de kinderen en zijn dankbaar dat deze leerlingen hun steentje bijdragen aan de natuur. Dat moedigen wij als park alleen maar aan”, vertelt Clemont. Uit onderzoek blijkt dat vogels de natuurlijke vijand van de eikenprocessierups zijn. "Inheemse vogels, zoals de koolmees en de pimpelmees, vinden de rups een lekkere snack. Zo helpen de vogels ons de overlast van de rupsjes te verminderen.” De vogelhuisjes zijn getimmerd door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Nadat de huisjes af waren, kregen alle leerlingen de creatieve opdracht om met stiften en verf de vogelhuisjes te beschilderen. "De kleuren rood en oranje zijn weggelaten, want deze kleuren werken afschrikwekkend voor vogels. En dat willen we natuurlijk niet”, licht Ans toe. 

 

"Het honderdjarig bestaan van onze basisschool leeft bij alle leerkrachten en leerlingen, iedereen is dolenthousiast”, benadrukt Ans. "Het beschilderen en schenken van de huisjes is een van de activiteiten die dit jaar wordt georganiseerd.” Ook DierenPark Amersfoort viert dit jaar feest, want het park bestaat 75 jaar. Het park zet zich in voor natuurbehoud, zowel in de achtertuin en op het schoolplein als buiten de landgrenzen. "De leerlingen van School op de Berg kunnen niet wachten om samen met vader, moeder, opa en oma hun zelfgeschilderde vogelhuisje en de jonge vogels te spotten in Dierenpark Amersfoort”, vertelt Ans. "Wij hopen dat deze actie meerdere kinderen activeert om zich ook in te zetten voor de natuur. Deze kinderen hebben al een heel mooie bijdrage geleverd”, sluit Clemont af.  

 

Link: https://dierenparkamersfoort.nl/kwetterterp/,https://www.youtube.com/watch?v=6I8klVGyDD0

CELTH





||| Nieuws |||

12/03/25
Exclusief voor leden
Voor 2026 verhuist Brabantse camperbeurs naar Brabanthallen
De organisator EasyFairs van de Camperbeurs kondigt aan dat de editie in Brabant vanaf 2026 een nieuwe locatie krijgt: Brabanthallen in Den Bosch.
11/03/25
Privium lounge open in Eindhoven Airport
Deze week is op Eindhoven Airport door de Schiphol Group de Privium ExpressLounge officieel geopend. De lounge bevindt zich op de eerste verdieping, naast de Starbucks.
10/03/25
Exclusief voor leden
Rotterdam The Hague Airport sorteert voor op grotere vliegtuigen
Na de modernisering van de vertrekhal en de security, gaat Rotterdam The Hague Airport (RTHA) aan de slag met de volgende fase in het toekomstbestendig maken van de luchthaven. Dit betekent dat de werkplekken van de operationele afdelingen in de terminal worden verbeterd en er aanpassingen worden gedaan in het passagiersproces.
10/03/25
Sunny Cars sluit aan als nieuwe businesspartner van VvKR
Autoverhuurspecialist Sunny Cars,één van de grootste autoverhuurders ter wereld en een vertrouwde naam is nieuwe businesspartner van VvKR.
10/03/25
Madurodam opent deze zomer ‘De Windjager’: een nieuwe indoor attractie die draait om wind 
Madurodam, opent deze zomer een nieuwe attractie ‘De Windjager’. In de nieuwe overdekte dark ride stappen bezoekers voor het eerst in een rijdend voertuig en kunnen ze op een verrassende manier beleven hoe Nederland al eeuwen de kracht van de wind weet te benutten.
10/03/25
Exclusief voor leden
Waterschap werkt samen met Wandelnet netwerkoptimalisatie
Het Brabantse waterschap Aa en Maas gaat samen met Wandelnet kansrijke routeverbeteringen in kaart brengen. Daarmee moet het regionale wandelnetwerk completer worden en recreatiedruk worden verminderd.
07/03/25
KWbN en VVV Texel verlengen samenwerking: wandelen als duurzame investering in natuur en beleving
Sinds 2022 werken KWbN en VVV Texel samen om wandelen op het eiland te stimuleren. In drie jaar tijd is het aantal wandelaars op Texel toegenomen en zijn er nieuwe routes en initiatieven ontwikkeld.
07/03/25
Minder nieuwe fietsen verkocht
?In 2024 werden in Nederland 858.126 nieuwe fietsen verkocht, 7% minder dan een jaar eerder. De verkopen van nieuwe fietsen hebben een sterk decennium achter de rug maar na een piek tijdens de pandemie, met 1,1 miljoen verkochte fietsen, neemt de verkoop gestaag af.

||| Agenda |||

12/03/25
12/03/25 t/m 12-03-25:  Frysk Toerisme Festival 2025,
Merk Fryslân organiseert op 11 maart 2025 het Frysk Toerisme Festival 2025. Dit event is de opvolge...
18/03/25
18/03/25 t/m 18-03-25: Embrace Quality of Life
Op 18 maart 2025 organiseert Booking Experts het jaarlijkse kennisevent Embrace. Dit evenement is d&...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...