Geplaatst op: 03-05-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Experience Center voor Giethoorn om drukte te spreiden

Experience Center voor Giethoorn om drukte te spreiden
Afbeelding van 3345557 via Pixabay

Giethoorn krijgt een nieuw Experience Center Oude Ambachten om de drukte van toeristen in het dorp beter te spreiden. De provincie Overijssel en de gemeente Steenwijkerland stellen daarvoor 200.000 euro beschikbaar.

Het Experience Center Oude Ambachten komt op de oude punterwerf van de familie Schreur in Giethoorn. Bezoekers kunnen er in de toekomst kennismaken met de klassieke houten punterbouw en oude ambachten. Met de komst van het Experience Center moet ook de drukte in Giethoorn beter gespreid worden.

Gert Harm ten Bolscher (gedeputeerde van onder andere vakmanschap en erfgoed) is blij met de komst van het centrum. "De geschiedenis van deze werf gaat terug tot het begin van de achttiende eeuw, al eeuwen varen er houten punters door Giethoorn. Met de komst van het Experience Center kan iedereen kennis maken met dit authentieke vakmanschap waar we met z'n allen trots op zijn. Maar ook met andere oude ambachten die hier van generatie op generatie worden overgedragen, zoals palingvissen, rietsnijden en rietdekken."

Drukte spreiden

Het plan voor het Experience Center staat niet op zichzelf en is een van de uitwerkingen van de landelijke Actieagenda Perspectief 2030 Bestemming Nederland. Een van de acties is te bekijken hoe bezoekersstromen beter kunnen worden gespreid. Dat gebeurt ook bij twee andere hotspots; Zaanse Schans en Kinderdijk. Gasten worden daarbij verleid om het gebied verder in te trekken en kennis maken met meer dan alleen de bekende hotspot.

Meer projecten

Samen met de gemeente Steenwijkerland heeft de provincie bekeken welke maatregelen mogelijk zijn. In het gebied wordt gewerkt aan spreiding van gasten door de restauratie van de Koornmeule (Giethoorn-Noord), het realiseren van het Experience Center Oude Ambachten in Giethoorn-Zuid en het nog te bouwen European Wetland Center in Ossenzijl door Staatsbosbeheer. De hoop is dat de druk op het centrum van Giethoorn hierdoor afneemt, waardoor gasten een bezoek aan Giethoorn en omgeving nog plezieriger ervaren.

Gedeputeerde Erwin Hoogland van onder andere toerisme en recreatie: "Met een nieuw Experience Center bieden we die bezoekers een nieuwe bestemming én een inkijkje in de geschiedenis. En nog een voordeel, ook bij slecht weer is dit een prima plek!

Trefwoorden: toerisme, overtoerisme, musea, cultuur, Overijssel, dmo

CELTH



||| Nieuws |||

09/03/26
Digitale euro in Nederlands betaalverkeer
Makkelijk betalingsverkeer vinden gasten bij horeca, campings en attracties heel fijn. De betaalopties gaan veranderen. DNB wil dat bankbiljetten en munten, als enige vorm van publiek geld, ook in digitale vorm beschikbaar komen via de digitale euro. Het betalingsverkeer gaat nog verder veranderen.
09/03/26
Exclusief voor leden
Safe assist maakt indoor karten veiliger
Wat als er een aanrijding gebeurt? Leisure centrum Playdôme Roosendaal introduceert Safe Assist bij het indoor karten dat ingrijpt als karts te dicht bij elkaar komen.
09/03/26
Sterke groei Nederlands toerisme naar St. Maarten
St. Maarten heeft in 2025 een forse groei in het toerisme beleefd. Het aantal reizigers per vliegtuig steeg tot ruim 855.000, daarnaast bezochten bijna 1,6 miljoen cruisepassagiers het eiland. Ook de belangstelling vanuit Europa bleef groot, met een opvallend sterke groei vanuit Nederland (+148%).
09/03/26
Koning opent vernieuwd museum Spinozahuis
Koning Willem-Alexander opent woensdag 8 april het vernieuwde museum Het Spinozahuis in Rijnsburg.
06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
06/03/26
Exclusief voor leden
Bijna 40 miljard euro omzet voor Lufthansa
Bijna 40 miljard omzet en onder meer 135 miljoen passagiers zorgen voor 2 miljard euro aan winst ove...
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.

||| Agenda |||

10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...