Geplaatst op: 28-06-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Noordwijk laat Beach Shuttle weer rijden

Noordwijk laat Beach Shuttle weer rijden

Op een van de eerste echte stranddagen heeft vandaag wethouder Theo Alkemade het officiële startsein gegeven voor de Beach Shuttle die tijdens de zomer van 2024 weer gaat rijden van en naar het strand in Noordwijk aan Zee. Het doel is de parkeerdruk in het dorp te verminderen.

Ook dit jaar maken Gemeente Noordwijk en Noordwijk Marketing samen de gratis Beach Shuttle mogelijk. Het vervoer wordt dit jaar verzorgd door Brouwer Tours, met een speciale bus voor iedereen toegankelijk met dubbele deur en lage instap.

De Beach Shuttle rijdt van zaterdag 6 juli tot en met zondag 1 september tijdens de weekenden, doordeweeks bij mooi strandweer en bij grote evenementen. Bij grote drukte wordt een extra bus ingezet. Wethouder Theo Alkemade: "Ook deze zomer brengt de bus tijdens mooie dagen en tijdens leuke evenementen onze bezoekers onbezorgd, veilig en gratis van en naar het strand. Met elkaar zien we dat de Beach Shuttle steeds bekender wordt bij onze bezoekers. Als wethouder verkeer vind ik het mooi te zien dat de bus de parkeerdruk aan Noordwijk aan Zee daardoor echt beperkt en dat we de verkeersdrukte aan de kust en in het dorp er meer beheersbaar mee maken.”

De Beach Shuttle rijdt tussen 10.00 en 19.00 uur continu in een loop en doet elk uur driemaal alle haltes aan. Bezoekers die langer willen blijven, kunnen ook na 19.00 uur nog terug naar hun auto met Taxi Brouwer (telefoon 071 - 361 10 00). Actuele parkeerinformatie en inzet van de Beach Shuttle wordt ook weergegeven op de displays bij de toegangswegen en via social media @visitnoordwijkholland.

Trefwoorden: beleid, duurzaam toerisme, mobiliteit, kusttoerisme, busvervoer, Zuid-Holland

CELTH



||| Nieuws |||

09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...
09/01/26
Raad van Advies Zeeuwse Merkorganisatie aan de slag
Op donderdagmiddag 8 januari werd op de Abdij in Middelburg de Raad van Advies van de Zeeuwse Merkorganisatie (ZMO) officieel geïnstalleerd. Met daarin een aantal bekende gezichten uit het toeristische vakgebied.
09/01/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport heeft natuurvergunning nodig na meer stikstof
Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Reden hiervoor is de hogere uitstoot van stikstof als gevolg van vlootvernieuwing en vlootverzwaring.
09/01/26
Exclusief voor leden
Horeca: Voorzichtig herstel financiële uitdagingen blijven
De Nederlandse horeca lijkt langzaam uit moeilijke tijden te komen, ziet bank ABN AMRO. Restaurants en cafés zagen in de eerste drie kwartalen van 2025 een omzetgroei van 5% en een stijging van het productievolume met 1,3% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. Deze groei is vooral te danken aan hogere consumentenbestedingen, gedreven door een stijgende koopkracht.
09/01/26
Exclusief voor leden
Kunst en cultuur wordt luxeproduct
Lambert de Pater (relatiemanager kunst & cultuur Triodos): "Hoewel discussies over kunst en cultuur vaak blijven steken bij cijfers over bezoekersaantallen en subsidies, is de echte waarde veel breder. Het risico is dat we kunst reduceren tot een luxeproduct, terwijl ze in werkelijkheid een levensader vormt voor verbeeldingskracht, innovatie en samenleven."
08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.
08/01/26
Wereldprimeur: betaal de echte prijs van je vliegticket
Na koffie, bananen en chocolade krijgt nu ook vliegen een echte prijs via het Future Friendly Fund. Het Impact Institute heeft berekend wat een vlucht werkelijk kost wanneer ook de schade aan klimaat en natuur wordt meegenomen.
08/01/26
Monument ARTIS-Aquarium gaat op 13 juni 2026 weer open
Het gerenoveerde en vernieuwde ARTIS-Aquarium wordt op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk geopend voor het publiek. Na vijf jaar intensieve restauratie is het iconische rijksmonument uit 1882 klaar voor een nieuw hoofdstuk.

||| Agenda |||

08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...