Geplaatst op: 12-08-2024
Auteur: Marc Gerlings

Start Tour de France Femmes avec Zwift

Start Tour de France Femmes avec Zwift
Start \'Rotterdams Peleton\'. Fotograaf: Vivienne Magalie
Vandaag start de allereerste etappe van de Tour de France Femmes avec Zwift. Door de combinatie met tropische temperaturen zorgt dat waarschijnlijk voor volle wegen richting de kust.

Op zondag 11 augustus legde oud-toprenster Leontien van Moorsel de route van de derde etappe, de individuele tijdrit, alvast af met ‘haar’ Rotterdams Peloton, bestaande uit 154 Rotterdamse vrouwen die in 100 dagen leerden fietsen. De binnenstad vormt de route van het tijdritparcours en was de gehele dag autovrij en daarmee beschikbaar voor iedereen die zelf het parcours wilde fietsen.

Het is de allereerste keer dat de vrouwenwedstrijd start in het buitenland. Rotterdam trapte vandaag af met een groots wielerfeest, vol cultuur en  sportiviteit. Het wielerfeest laat zien dat de Tour méér is dan een sportieve wedstrijd. Het is een evenement met culturele, maatschappelijke en sportieve lading. Zo deden er zo'n 3.500 deelnemers mee aan de toertochten. Eenzelfde aantal maakte een rondje over het autovrije parcours. In totaal trok het wielerfeest vandaag ongeveer 14.000 bezoekers.

Deze tour kan ook tot problemen leiden. Door het tropische weer, temperaturen boven de dertig graden, wordt veel verkeer naar de stranden verwacht maar zijn door de Tour diverse wegen afgesloten. 

De etappes in Nederland

De eerste drie etappes van de Tour, die in totaal uit acht etappes bestaat, vinden volledig plaats in Nederland. Op maandag 12 augustus staat de route Rotterdam-Den Haag op het programma. Op dinsdag 13 augustus volgen twee etappes, de route Dordrecht-Rotterdam én een tijdrit in het centrum van Rotterdam. De vierde etappe start in Valkenburg, hierna fietsen de vrouwen via België naar Frankrijk. 

De finish is op 18 augustus op "de Nederlandse berg” Alpe d’Huez. 
Trefwoorden: Rotterdam, Tour, sport

CELTH



||| Nieuws |||

19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.
17/12/25
Zo maak je van je huis een oplaadpunt door cocooning
We leven in een maatschappij die altijd 'aan' staat. Prikkels, notificaties, deadlines; het houdt nooit op. Het is dan ook niet gek dat de trend van 'cocooning' je terugtrekken in je eigen veilige bubbel alleen maar groter wordt.
17/12/25
Exclusief voor leden
Actie om business class passagiers meer te laten betalen tegen vervuiling
Passagiers in first- en business class zijn verantwoordelijk voor 36% van alle CO2-uitstoot op langeafstandsvluchten vanuit Europa. Dat terwijl ze maar een klein gedeelte (14%) uitmaken van de passagiers. Dit blijkt uit een nieuwe Europese analyse van T3 Transportation Think Tank in opdracht van Greenpeace Centraal- en Oost-Europa.
17/12/25
Vier doorfietsroutes in provincie Utrecht
De provincie Utrecht, de gemeenten Amersfoort, De Bilt, De Ronde Venen, Houten, Soest, Uithoorn, Utrecht, Zeist, de Universiteit Utrecht, Schiphol en de Vervoerregio Amsterdam hebben met het ondertekenen van een overeenkomst hun intenties bekrachtigd om vier nieuwe doorfietsroutes aan te leggen.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...