Geplaatst op: 18-11-2024
Auteur: Marc Gerlings

Dijk van een wijf start in januari 2025

Dijk van een wijf start in januari 2025
Impressie Dijk van een wijf. Illustratie: Nienke Brokke.
Na jaren van onzekerheid lijkt het er dan toch op dat we eindelijk het landschapskunstwerk Dijk van een Wijf kunnen realiseren, meldt bedenker van het kunstwerk Sense of Place. Deze reusachtige vrouwsculptuur is in 2025 vlakbij de Friese Waddendijk bij Oosterbierum, te bezichtigen. 

Met de toekenning van de subsidie van het Waddenfonds en bijdrages van de gemeente Waadhoeke en Regiodeal Noardwest Fryslân, is de financiering van dit landart werk rond. De vergunning is aangevraagd, en Sense of Place treft voorbereidingen zodat in januari 2025 gestart kan worden met de uitvoering. 

Contrast

Dijk van Wijf is een liggende vrouwfiguur en deze wordt 65 meter lang, 11 meter hoog en 11 meter breed. Het wordt opgebouwd van lokaal gewonnen zand en klei en krijgt een begroeiing van streekeigen planten en grassen. Het kunstwerk is bedacht en ontworpen door kunstenaar Nienke Brokke. "De ronde vormen van het beeld zijn een mooi contrast met het rechtlijnige karakter van het agrarisch landschap achter de dijk", aldus Nienke. 

Met dit kunstwerk wil Sense of Place de waarde van het landschap en de natuur vieren. Het Waddengebied is een plek met unieke planten en dieren. Het gebied is een belangrijke rustplaats voor veel vogels en insecten. De begroeiing met streekeigen planten op het kunstwerk versterkt de biodiversiteit en onderstreept deze boodschap. Sense of Place wil met Dijk van een Wijf een plek van rust en bezinning creëren, een plek waar we stilstaan bij de zorg voor elkaar, de natuur om ons heen en onze relatie met moeder aarde.
Trefwoorden: landmark, Sense of Place, toerisme, recreatie

CELTH



||| Nieuws |||

23/12/25
Horeca in 2026: Gematigde groei, bij stijgende prijzen
De vooruitzichten voor de Nederlandse horeca in 2026 zijn voorzichtig positief. Consumenten geven naar verwachting iets meer uit dankzij een verbeterde koopkracht, maar uitbundige groei blijft uit. ING Research voorspelt een volumegroei van circa 1% voor de sector bij een gemiddelde prijsstijging van 4%. Het lage consumentenvertrouwen en zorgen over hoge prijzen temperen de bestedingen.
22/12/25
Tien reistrends voor 2026
De wereld van toerisme verandert razendsnel. Reizigers zoeken niet alleen bestemmingen, maar ook vrijheid, comfort, betekenis, rust en authenticiteit. NBTC presenteert in de Trendpublicatie 2026 tien trends die de komende jaren richting geven aan de Nederlandse toeristische sector. Ontdek de 10 trends.
22/12/25
Mauritshuis introduceert €4-ticket en verbreekt bezoekersrecord
Het Mauritshuis in Den Haag sluit 2025 af met een historisch hoog aantal bezoekers én kondigt een opvallende nieuwe maatregel aan. Vanaf 1 januari 2026 kunnen bezoekers het museum dagelijks na 16.00 uur binnen voor slechts €4. Met deze stap wil het Mauritshuis kunst toegankelijker maken voor iedereen.
19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...