Geplaatst op: 08-01-2025
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Reisbranche, verzekeraars en ministerie sluiten convenant voor crisisaanpak

Reisbranche, verzekeraars en ministerie sluiten convenant voor crisisaanpak

De ANVR, het SGR, het Verbond van Verzekeraars en het Ministerie van Buitenlandse Zaken hebben op de Vakantiebeurs een nieuw convenant ondertekend. Dit convenant, het Bijzondere Bijstand bij Crisis in het Buitenland Convenant (BBC), zorgt voor een nog betere samenwerking tussen de overheid en private partijen om Nederlandse reizigers in het buitenland te beschermen, op te vangen en te repatrieren in geval van een crisis.

Het BBC is een direct gevolg van de lessen die zijn getrokken uit de coronapandemie. Toen bleek hoe belangrijk het is dat overheid, verzekeraars en reisorganisaties goed samenwerken om vastgelopen Nederlanders snel en veilig naar huis te krijgen. Dit convenant legt vast hoe deze samenwerking er in de toekomst uit moet zien, bijvoorbeeld bij natuurrampen, oorlogen of andere grote crises.

Verantwoordelijkheden en taken afgebakend

Met het BBC is er een duidelijke afbakening van de verantwoordelijkheden en taken van elke partij. Zo kunnen reizigers in een crisis sneller en efficiënter geholpen worden. Minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp, benadrukt het belang van goede voorbereiding: "Het advies aan Nederlanders is in de eerste plaats zich goed voor te bereiden door het reisadvies te lezen op NederlandWereldwijd.nl of in de Reisapp. Voor uitzonderlijke situaties zoals hierboven benoemd vormt het BBC een essentiële stap in het versterken van de samenwerking tussen de overheid, verzekeraars en de reisbranche”. Bij de presentatie van het convenant op de Vakantiebeurs benadrukte de minister het belang dat reizigers zich bij een bezoek aan het buitenland bij het ministerie van Buitenlandse Zaken registereren: "Wij kunnen ze dan bij een crisis direct benaderen en ze krijgen updates van de veiligheidssituatie in het land.”

Frank Radstake, directeur ANVR benadrukt: "Reisbedrijven zijn wettelijk verplicht hun klanten hulp en bijstand te verlenen en doen dat normaliter ook. Er zijn echter situaties waarin dit redelijkerwijze niet goed lukt. Het is verstandig om dan met elkaar goede werkafspraken te hebben hoe reizigers dan toch kunnen worden geholpen”.

Flexibele aanpak

Het convenant is bewust flexibel opgesteld, omdat elke crisis anders is. Zoals Erik Jan Reuver van het SGR aangeeft: "Het convenant is flexibel en geeft de ruimte om maatwerk te leveren. Want elke crisis is anders, zo hebben we geleerd in het verleden.”

Geeke Feiter, namens het Verbond van Verzekeraars vindt het vooral belangrijk dat nu gezamenlijk gestroomlijnd kan worden opgetreden voor de veiligheid van Nederlanders in het buitenland. "Het convenant biedt ons vooraf richting om Nederlanders in veiligheid te brengen, zodat we voorbereid zijn op dergelijke crises. Verzekeraars hebben direct en via alarmcentrales contact met hun reizigers en springen in uitzonderlijke situaties bij om reizigers uit de brand te helpen.”

Trefwoorden: toerisme, vakanties, uitgaand toerisme, crisis

CELTH





||| Nieuws |||

14/02/25
Inspirerende Valentijnsactivatie Reflections in Common in Den Haag
Vandaag op Valentijnsdag, vrijdag 14 februari, kunnen mensen die elkaar liefhebben van 14 tot 17 uur hun liefde laten weerspiegelen in Den Haag bij een het verrassende Reflections in Common-paviljoen. Dit is een onderdeel van het Spiegelfestival.
13/02/25
Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026
Na een tussenjaar zonder verkiezing Leukste Uitje van Nederland, wordt de draad in 2026 weer opgepakt door een samenwerking van partijen in de dagrecreatie branche: Go-Kids, Pretwerk, de Great Stay App en de organisatie van Recreatie Vakbeurs / Recreatie Next Level).
12/02/25
Scandic versterkt positie in Duitsland
Scandic blijft uitbreiden op bestemmingen in Duitsland en zal een leegstaand hotel met 214 kamers overnemen in het westelijke district van het centrum van Berlijn.
11/02/25
Exclusief voor leden
Meer dan 50 miljoen verblijfstoeristen in Nederland
Weer een recordjaar voor het Nederlands verblijfstoerisme met 51,7 miljoen gasten en 146,1 miljoen overnachtingen. In 2012 telden Nederlandse logiesaccommodaties slechts 33,4 miljoen gasten die samen 92,9 miljoen overnachtingen realiseerden. Dat blijkt uit voorlopig cijfers van het CBS op basis van de Statistiek Logiesaccommodaties.
11/02/25
DMO en Groninger Museum maken samen podwalk door de stad
Marketing Groningen en het Groninger Museum introduceren de nieuwe podwalk ‘Hoe van Gogh naar Groningen kwam’. Deze podwalk neemt luisteraars mee langs historische locaties in de stad Groningen, waar de kunststroming door het eind van de 19e eeuw/de eeuwwisseling voelbaar is.
11/02/25
Aviareps vertegenwoordig Visit Monaco in Nederland
Bureau AVIAREPS zal destinatie Monaco vertegenwoordigen op de DACH-markt (Duitsland, Oostenrijk en Z...
10/02/25
Nationale Sportweek telt liefst 5 host cities
Van 19 tot en met 28 september 2025 vindt de Nationale Sportweek plaats, waarbij heel Nederland in beweging komt. Vijf steden springen eruit als host cities: Leeuwarden, Bunschoten, Zoetermeer, Westland en Helmond.
10/02/25
Winnaars Persprijzen Toerisme Vlaanderen & Brussel
Op 6 februari vond de jaarlijkse uitreiking van de Persprijzen Toerisme Vlaanderen & Brussel plaats in Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond in Amsterdam. Tijdens dit evenement werden de meest inspirerende reportages over toeristisch en cultureel Vlaanderen in Nederlandse media gevierd.

||| Agenda |||

11/03/25
11/03/25 t/m 11-03-25: Frysk Toerisme Festival
Op 11 maart keert het toonaangevende kongres voor toeristisch Friesland terug. Deze keer i...
24/03/25
24/03/25 t/m 24-03-25: 2Daagse Glamping Inspiratiereis
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert van maandag 24 maart 2025 tot en met d...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...