Geplaatst op: 17-01-2025
Auteur: Rozemarijn Spieard
Easyfairs
Publicatie: R&T 2024-6

Terugblik op Recreatie Vakbeurs 2024 en vooruitkijken naar Recreatie Next Level 2025

Terugblik op Recreatie Vakbeurs 2024 en vooruitkijken naar Recreatie Next Level 2025

Rozemarijn Spieard, senior marketeer van de Recreatie Vakbeurs & Recreatie Next Level blikt terug op een geslaagde Recreatie Vakbeurs in Hardenberg en kijkt alvast vooruit naar Recreatie Next Level in Gorinchem.

Tekst: Rozemarijn Spieard Foto’s: Easyfairs

Terugblik op Recreatie Vakbeurs 2024

De afgelopen editie van Recreatie Vakbeurs was onvergetelijk: meer dan 8.000 bezoekers, ruim 340 exposanten en een overvloed aan inspiratie, innovaties en waardevolle ontmoetingen. Een maand later blikken we terug op wat deze editie zo bijzonder maakte.

Samen met mijn collega’s Kristel, Maaike en Jeffry organiseer ik de beurs inmiddels al vier jaar. Dit jaar sloot onze collega Nick aan voor zijn eerste editie. Deze hechte samenwerking zorgt voor een sterke basis en continuïteit, wat ook werd weerspiegeld in de beoordelingen: bezoekers en exposanten gaven de beurs wederom een 8+.

Hoogtepunten van 2024

Deze editie brak records: meer dan 340 exposanten, een uitbreiding naar buiten en meer dan 100 nieuwe exposanten. Het feit dat al meer dan 220 exposanten zich hebben ingeschreven voor 2025 onderstreept de impact van de vakbeurs op de recreatiebranche. Een bijzonder trotspunt is het bedrag dat we hebben opgehaald voor Alzheimer Nederland: €4.475,85.

Naast het goede doel kreeg duurzaamheid ook extra aandacht. Samen met exposant Mapping Partners gebruikten we digitale schermen met een interactieve plattegrond, en de Easyfairs NL-app werd volop ingezet. In het Recreatie College kwam het onderwerp duurzaamheid ook terug – samen met vele interessante workshops, die erg goed werden bezocht. Dit willen we in 2025 verder uitbreiden. Daarnaast kwam de versterkte samenwerking met branchepartners HISWA-RECRON, Green Key en NRIT duidelijk tot uiting in hal 8, waar ook het Recreatie College en het bezoekersrestaurant waren gevestigd.

De blik vooruit

Met trots kijken we terug, echter zijn we al volop bezig met de plannen voor 2025. Een van de speerpunten is meer aandacht voor de Duitse markt, aangezien we dit jaar een recordaantal Duitse bezoekers mochten verwelkomen.

Vooruitblik op Recreatie Next Level 2025

Maar eerst staat Recreatie Next Level op de planning. Dit is een tweedaags kennis- en netwerkevent en vindt plaats op 12 en 13 februari 2025 in Evenementenhal Gorinchem.

Programma vol inspiratie en kennis voor de recreatieprofessional

Recreatie Next Level biedt een dagprogramma vol kennis en expertise en is een ideale dag voor de recreatieondernemer, marketeer en de technische dienst. Recreatie Next Level richt zich op vier thema’s:

  • Digitalisering & Marketing
  • Recreatietechniek
  • Dienstverlening
  • Zwembad & Water

Ben je op zoek naar nieuwe oplossingen voor het toegangsbeleid van je zwembad? Of wil je de volgende stap zetten op het gebied van online zichtbaarheid? Onze exposanten behoren tot de top van hun vakgebied en worden erkend als experts. Je krijgt toegang tot de nieuwste inzichten, trends en technieken die direct toepasbaar zijn in de praktijk.

"Recreatie Next Level in Evenementenhal Gorinchem is een mooi event om onze vooruitstrevende werkwijze en dienstenpakket te presenteren. We staan er ook mede om klanten vanuit het zuiden en België een kortere reisafstand te bezorgen!” – Recranet, Milko van Sighmen, CEO

Meer dan 60 experts staan voor je klaar

Onder de experts vind je namen zoals Bookzo, Burgman, Delabie Benelux, GuestButler, Roomplus B.V, Inspecare Beheer & Onderhoud, Lodgegate, ReHeat B.V., PiNCAMP en TenZer. Stuk voor stuk zijn zij experts die je kunnen ondersteunen bij de next step voor jouw recreatiebedrijf. Bekijk het volledige overzicht van alle deelnemende experts via de QR-code of op onze website.

Programma boordevol kennis en expertise

Tussen 11.00 en 16.00 uur kun je deelnemen aan diverse workshops, lezingen en paneldiscussies. Voor elke afdeling binnen je bedrijf is er een passend programma.

"Een onderdeel van het kennisprogramma waar ik persoonlijk heel erg naar uitkijk is de keynote van Wouter van Dongen over cybersecurity: ethisch hacken. Ethisch hacken is een positieve manier van hacken om achter beveiligingsproblemen of lekken te komen.” – Rozemarijn Spieard van Easyfairs &

    
        
                    
    

Kennisprogramma

Recreatieondernemer

Trends in toerisme, recreatie en vrije tijd

Ton Vermeulen presenteert samen met Marc Gerlings de nieuwste trends.

Ondernemerslunch
Ondernemers gaan met elkaar in gesprek over duurzame innovatie.
Wat zijn de ervaringen met duurzame innovatieve projecten? Onder leiding van 2 experts.

Keynote cybersecurity – Ethisch hacken
Security-expert Wouter van Dongen van DongIT neemt je mee in de wereld van ethisch hacken en geeft concrete voorbeelden van vakantieparken die al eens gehackt zijn.

Workshop arbeidsmarktbranding
Wie ben jij als werkgever? En waarom zou een potentiële werknemer voor jouw bedrijf kiezen? Dáár draait arbeidsmarktbranding om. In deze workshop van HISWA-RECRON leer jij hoe je een sterk werkgeversmerk kunt bouwen.

Marketing

Hoe maak je een marketingplan?
Wat zijn je USP’s en hoe bereik je de gast? Een workshop door Johanna Oosterbaan

Marketeerslunch
Marketeers in gesprek over marketinguitdagingen – Onder leiding van 2 experts
Van het instellen van goede SEA campagnes tot online reviews.

AI in actie: praktische tools voor slimmere bedrijfsvoering
Wat is er nieuw in de wereld van AI en hoe kun je deze technologie direct toepassen in je bedrijfsvoering? Tijdens deze sessie krijg je een helder overzicht van de nieuwste ontwikkelingen in AI en data en ontvang je praktische handvatten waarmee je direct aan de slag kunt gaan.

Techniek

Houd je terrein droog!
Hoe ga je om met extreme regenval en zorg je ervoor dat het terrein droog en toegankelijk blijft? Ontvang praktische tips en slimme oplossingen voor het effectief opvangen en beheren van regenwater. Zo ben jij optimaal voorbereid op natte omstandigheden!

Technieklunch
Technische dienst in gesprek over uitdagingen – Onder leiding van 2 experts. Van ondergrondse infra tot groenonderhoud.

Trefwoorden: beurzen, congressen, dagrecreatie, verblijfsrecreatie

CELTH



||| Nieuws |||

15/04/26
Exclusief voor leden
ACSI wordt makelaar
ACSI, boeking- en mediaplatform in de campingsector, kondigt vandaag de lancering aan van ACSI Broker Services, een gespecialiseerd pan-Europees brokerplatform gericht op fusies en overnames van campings en vakantieparken.
15/04/26
Daniël Pardijs treedt toe tot VVEM-bestuur
Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) is Daniël Pardijs verkozen tot nieuw bestuurslid. Pardijs vult hiermee de positie die is vrijgekomen bij het aftreden van Gerard van Duykeren in november 2025.
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.
15/04/26
Fietshelm wordt langzaam geaccepteerd
Op de Dag van de Fietshelm groeit de aandacht voor veiligheid onder Nederlandse fietsers. Cijfers uit de fietsbranche laten zien dat de verkoop van fietshelmen de afgelopen jaren is gestegen. Zo meldde de ANWB dat de verkoop in 2023 met liefst 250% toenam, tot circa 65.000 helmen.
15/04/26
Dino World naar Goes
De internationale dino-experience Dino World strijkt binnenkort neer in de Zeelandhallen in Goes. Deze groots opgezette tentoonstelling, die normaal alleen in grote steden te zien is, neemt bezoekers mee naar een wereld waar dinosaurussen weer tot leven komen.
14/04/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport draait topjaar
Eindhoven Airport publiceerde vandaag haar jaarverslag 2025. Financieel gezien was 2025 een topjaar. De luchthaven bereikte een nettoresultaat van 25,2 miljoen euro bij een omzet van 100,5 miljoen euro (2024: nettoresultaat: 23,3 miljoen euro, omzet: 96,2 miljoen euro).
13/04/26
Exclusief voor leden
Kampeerbedrijf Obelink wint Nationale Ondernemersprijs overtuigend
Kampeerspecialist Obelink uit Winterswijk heeft de derde editie van de Nationale Ondernemersprijs gewonnen. Het familiebedrijf kreeg met 33 procent van de stemmen veruit de meeste steun van het publiek en liet daarmee de overige acht genomineerden ruim achter zich.
13/04/26
Uitkijkpunt Zoutkegel bij Eanjumer Kolken onthuld
Langs de vaarroute Súd le, ter hoogte van het Friese natuurgebied de Eanjumer Kolken, staat een nieuw uitkijkpunt: De Zoutkegel. Gedeputeerde van provincie Fryslân Sijbe Knol en wethouder van gemeente Noardeast-Fryslân Maaike Prins openden op 9 april de nieuwe recreatieve voorziening.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...