Geplaatst op: 30-01-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Trendcongres Toerisme haalt internationale keynotes naar Breda

Toerisme in Transformatie: Business as Unusual

Trendcongres Toerisme haalt internationale keynotes naar Breda

Op donderdag 20 maart 2025 is de Breda University of Applied Sciences gasthogeschool van het jaarlijkse Trendcongres Toerisme en Vrijetijd 2025. Het thema van het congres is Toerisme in Transformatie: Business as Unusual. De congresorganisatie maakt vandaag de drie internationale keynotes bekend: Dr. Willy Legrand, Stanislav Ivanov en Ramon Vullings.

Het Trendcongres Toerisme en Vrije Tijd is een jaarlijks congres dat NRIT samen met de opleidingen Tourism Management Breda University of Applied Sciences, Inholland University of Applied Sciences, NHL Stenden, HZ University of Applied Sciences, Saxion University of Applied Sciences met ondersteuning van ANVR, Reiswerk en Destinatie Nederland.

Thema: Toerisme in Transformatie: Business as Unusual

De toeristische sector bevindt zich op een kruispunt. De traditionele manier van reizen is niet langer houdbaar. Klimaatverandering, digitalisering en sociale onrust dwingen ons om na te denken over een nieuwe toekomst voor toerisme. Dat vraagt om andere businessmodellen, een innovatieve aanpak van de arbeidsmarkt, een betere relatie met bestemmingen en een transformatie van de toeristische mobiliteit. Met een bloeiende toeristische sector is nu het moment voor een nieuwe koers: Business as Unusual. Die toekomst verkennen we rond drie subthema’s die ook centraal staan in het Landelijk Opleidingsprofiel van de opleidingen Tourism Management:

  • Toekomstbestendige (reis)bestemmingen
  • Brede welvaart door toerisme
  • Toeristische mobiliteit
  • Keynotes

    We hebben dit jaar maar liefst twee internationale keynotes naar Nederland gehaald en sluiten af met een cross-industry expert.

    Prof. Dr. Willy Legrand, IU International University of Applied Sciences, Duitsland met Tourism Sympoiesis and Surprising Transformations

    Voor sommigen leidt transactie-gebaseerd toerisme tot een doodlopende weg, maar voor anderen blijft het de enige haalbare manier om economische waarde te genereren. Maar wat als we deze binaire opvattingen helemaal verkeerd hebben? In de keynote van Willy Legrand onderzoeken we hoe collectieve creativiteit en samenwerkingsdynamiek het toerisme kan omvormen tot een regeneratieve kracht.

    Stanislav Ivanov, Zangador Research Institute & Varna University of Management, Bulgarije met Robots, AI and the changing skills requirements in tourism and hospitality

    De presentatie van Stanislav Ivanov richt zich op hoe nieuwe technologieën (met name robotica en AI) de vaardigheden van werknemers in de toerisme- en horecasector veranderen. We bespreken de creatie van nieuwe functieprofielen en de veranderingen in de bestaande functies, die de technologische vooruitgang van toerisme- en horecabedrijven vereist.

    Ramon Vullings, cross-industry expert, België met Great Travellers Mix & Match

    Onze samenleving staat voor een aantal grote uitdagingen. Om deze op te lossen is cross-over samenwerking tussen silo’s en sectoren cruciaal. Voor het ontwerpen van deze samenwerkingen en het vinden van nieuwe oplossingen is een nieuwe discipline nodig: ‘sector overschrijdende innovatie’. In deze afsluitende keynote spreekt Ramon Vullings over het binnenhalen van de buitenwereld en waarom het remixen van ideeën over de sectoren heen een slimme strategie is in dit digitale tijdperk. 

    Change agents

    We gaan samen op weg naar regeneratief reizen met een volgende stap in duurzaamheid, digitalisering en toerisme in balans met onze bijdrage aan brede welvaart op bestemmingen. Die transformatie naar regeneratief reizen vraagt om zogenaamde change agents die het voortouw moeten nemen. Op het Trendcongres smeden we een coalition of the willing en brengen we alle (toekomstige) change agents bij elkaar. Samen maken we toerisme: Business as Unusual.

    Locatie en informatie

    Het Trendcongres Toerisme en Vrijetijd 2025 wordt gehouden op de campus van de Breda University of Applied Sciences. Meer informatie op www.toerismecongres.nl.

    Trefwoorden: toerisme, leisure, vrije tijd, onderzoek, onderwijs, kennisontwikkeling, transformatie, congressen

    CELTH



    ||| Nieuws |||

    03/02/26
    Exclusief voor leden
    Peer Bueller mag KAYAK groter maken
    Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.
    03/02/26
    Waarom salontafelboeken maken perfect is voor jouw onderneming in de vrijetijdssector?
    Wil je jouw bedrijf in de vrijetijdssector nét wat exclusiever laten aanvoelen? Dan is salontafelboeken maken een slimme zet. Het is een stijlvolle manier om jouw verhaal, sfeer en aanbod tastbaar te maken. Denk aan een luxe boek vol beelden, korte verhalen, reviews en verborgen parels van jouw locatie of activiteit. Zo geef je bezoekers iets om doorheen te bladeren, te bewaren en vooral: te delen met anderen.
    02/02/26
    Twee kritische beschouwingen op toerisme: de onzin van spreiding en ongewenst toerisme
    In een tijd waarin de toeristische sector zoekt naar een nieuw evenwicht tussen groei, leefbaarheid en betekenis, verschijnen er steeds meer stemmen die oproepen tot herbezinning. Twee recente artikelen – van Ewout Versloot en Shirley Nieuwland – leggen ieder vanuit een eigen invalshoek de vinger op dezelfde zere plek: het huidige systeem piept en kraakt, en vraagt om een fundamentelere kijk op wat toerisme zou moeten bijdragen aan mens, plek en planeet.
    02/02/26
    Greenpeace zet streep door Lelystad Airport
    Op meerdere verkeersborden zijn vanochtend de woorden ‘Lelystad Airport’ afgeplakt door actievoerders van Greenpeace Nederland. Onder het mom ‘Zet een streep door Lelystad Airport’ protesteren ze tegen het voornemen van het aanstaande kabinet om het vliegveld te openen voor vakantievluchten.
    02/02/26
    Tool voor nabestaanden ondernemers
    Wanneer een ondernemer overlijdt, krijgen nabestaanden naast het verdriet vaak te maken met veel regelwerk rondom het bedrijf dat achterblijft. Om hen hierbij te ondersteunen, is een nieuwe digitale tool ontwikkeld. Deze online tool geeft snel en overzichtelijk inzicht bij welke instanties ze terecht kunnen en welke zaken prioriteit hebben of nog kunnen wachten.
    01/02/26
    Consumenten en experts bepalen de Leukste Uitjes van Nederland
    Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de leukste uitjes per provincie en landelijk bekend gemaakt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. Deze verkiezing van het Leukste Dagje Uit is een voortzetting van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren had neergezet.
    01/02/26
    Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
    Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR).
    29/01/26
    Exclusief voor leden
    Hoogste punt bereikt uitbreiding terminal Eindhoven Airport
    Met het leggen van een houten dakligger door bouwopzichter Ruud Hendriks van Eindhoven Airport en uitvoerder Perry van der Wijst van Heijmans werd vandaag officieel het hoogste punt van de uitbreiding van de terminal van Eindhoven Airport bereikt.

    ||| Agenda |||

    10/02/26
    10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
    Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
    12/02/26
    12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
    Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
    13/02/26 t/m 15-02-26
    13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
    De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
    09/03/26
    09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
    11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
    10/03/26
    10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
    Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...