Geplaatst op: 17-02-2025
Auteur: Leontien Onderwater
Breda University of Applied Sciences
Publicatie: VTS 2024-3

De inspiratie van: Leontine Onderwater

De inspiratie van: Leontine Onderwater

Leeftijd: 58

Afgestudeerd aan: Tilburg University, Vrijetijdswetenschappen, afgestudeerd in 1996

Huidige functies: International Event Manager bij BUas, Breda University of Applied Sciences en Event en Project Manager bij ATLAS, Association for Tourism and Leisure Education and Research.

Momenteel inhoudelijk bezig met: Met het organiseren van de World Leisure Conference, die zal plaats vinden op BUas in augustus 2025. Op BUas zal in januari 2026 ook de ENTER conferentie worden georganiseerd, en daar ben ik ook bij betrokken.

Bij ATLAS ben ik bezig met de vele conferenties, meetings, webinars die we jaarlijks organiseren. We zijn ook betrokken bij een Europees project, CROCUS, een project over Cross-Border Cultural and Creative Tourism in Rural and Remote Areas. Verder druk met het aansturen van de ATLAS Board, maken van het treasurer’s report, ontwikkelen en beheren van de website, uitgeven van boeken en andere publicaties, bedenken van nieuwe strategieën, etc. etc.

Is naast het werk vooral druk met: wandelen met de honden, mantelzorg voor mijn demente moeder, gezellig zijn met mijn volwassen kinderen, mooie fietstochten maken met mijn man. Het liefst breng ik mijn vrije tijd bewegend door met schaatsen, skaten, fietsen, hiken en wandelen.

Krijgt inspiratie van: het bij elkaar brengen van mensen. Ik ben zelf geen "feestbeest” maar organiseer wel graag een feestje. Of een conferentie! Ook krijg ik inspiratie van… google maps. Uren kan ik digitaal reizen en aan de hand daarvan fiets- en wandeltochten uitzetten naar fascinerende plekken die ik van dichtbij wil bekijken.

Zou, indien daartoe de gelegenheid zou zijn, graag nog eens: willen schaatsen op natuurijs!

Trefwoorden: evenementen, congressen, internationale congressen, onderzoek, onderwijs

CELTH



||| Nieuws |||

06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
05/02/26
Exclusief voor leden
Zelf driften: Duinrell introduceert nieuwe auto-attractie
Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
05/02/26
Exclusief voor leden
Varend Corso heeft alle dorpskernen aan boord
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
05/02/26
Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
05/02/26
Begrote opbrengst toeristenbelasting stijgt met 9,0 procent
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.
04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.
03/02/26
Exclusief voor leden
Peer Bueller mag KAYAK groter maken
Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...