Geplaatst op: 25-02-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Recreatheek zorgt voor meer efficiency en gemak voor gasten

Recreatheek zorgt voor meer efficiency en gemak voor gasten

De vorig jaar geïntroduceerde Recreatheek 2.0 is een groot succes. Zo’n 250 bedrijven maken er gebruik van. De Recreatheek is een innovatieve softwareoplossing die animatieteams op recreatiebedrijven helpt met efficiënter en creatiever te werken. Daarnaast kan het reserveringen voor individuele activiteiten en bestellingen verwerken.

Gasten verwachten op hun vakantie meer maatwerk, gebruiksgemak en digitale toegankelijkheid. Dat geldt ook voor het animatieprogramma dat wordt aangeboden. Voor bedrijven is het monitoren van het animatieprogramma en een efficiënte personeelsinzet uitermate relevant.

Compleet managementsysteem voor recreatieteams

De Recreatheek bevat meer dan 1.200 activiteiten die recreatieteams kunnen gebruiken. Ze kunnen ook eigen activiteiten toevoegen. Het is voor animatieteams een totaaloplossing van inspiratie, planning, personeelsinzet, marketing tot een inschrijfmodule. Met Recreatheek 2.0 kunnen ondernemers eenvoudig monitoren hoeveel gasten deelnemen aan activiteiten, welke tijdstippen populair zijn en welke programmaonderdelen minder goed aanslaan. Ze kunnen het systeem ook voor de personeelsplanning gebruiken. Deze inzichten worden gepresenteerd in een gebruiksvriendelijk dashboard en maken het mogelijk om direct bij te sturen. Dit soort data-gedreven besluitvorming helpt campings om efficiënter te werken en de tevredenheid van hun gasten te vergroten en niet onbelangrijk: beter en slimmer om te gaan met de inzetbare personeelsuren van het animatieteam.

Ook voor andere afdelingen

Recreatheek 2.0 is meer dan alleen een tool voor het samenstellen van animatieprogramma’s. Het is een alles-in-één platform waarmee recreatieondernemingen hun volledige dienstverlening kunnen stroomlijnen. Naast de uitgebreide database met uitgewerkte activiteiten biedt de software ook modules voor:

  • Reserveringen: Laat gasten eenvoudig online een tennisbaan, fiets of kano reserveren via de gekoppelde webapp of QR-code.
  • Bestellingen: Van verse broodjes in de ochtend tot snacks aan het zwembad – via Recreatheek kunnen gasten deze eenvoudig bestellen en betalen.
  • Faciliteitenbeheer: Houd overzicht over de beschikbaarheid en planning van verhuurobjecten, zoals barbecues of sportmaterialen.

Integratie met website en app

De front-end van de Recreatheek kan in de website of app van het vakantiepark worden geïntegreerd. Gasten kunnen via QR-codes direct inschrijven voor activiteiten of reserveringen plaatsen. Dit verhoogt niet alleen het gebruiksgemak, maar biedt ondernemers ook real-time inzicht in de populariteit van het programma.

Link: https://recreatheek.com
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakantieparken, activiteiten, animatie

CELTH



||| Nieuws |||

20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
19/01/26
RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...