Geplaatst op: 15-04-2025
Auteur: Marc Gerlings

Ahoy location of the year

Ahoy location of the year
Ahoy wint Location of the year 2024. Foto: Ahoy
In Venray zijn de Live Entertainment Production Awards (LEPA) uitgereikt. Rotterdam Ahoy mocht de prestigieuze titel 'Location of the Year 2024’ in ontvangst nemen. 

Met deze overwinning lieten zij medegenomineerden TivoliVredenburg en Poppodium Boerderij achter zich. "Nadat Ahoy vorig jaar met de nominatie van RTM Stage uiteindelijk in de Johan Cruyff ArenA de meerdere moesten kennen, zijn we supertrots op de erkenning door onze vakgenoten," meldt de winnende locatie.

Hoe blijf je innoveren als je al decennialang een gevestigde naam bent? Rotterdam Ahoy laat zien hoe het moet. De gebiedsontwikkeling die het complex doormaakt, is grensverleggend. Van de nieuwe RTM-stage, gebouwd tijdens de coronaperiode, tot de oplevering van een hotel en parkeergarage op eigen terrein - Ahoy blijft zich vernieuwen. Ook de programmering benut steeds vaker het volledige complex, wat de impact van grootschalige evenementen vergroot. Een inspirerend voorbeeld voor de sector! 
Het juryrapport.

De Live Entertainment Production Awards, die sinds 2015 worden uitgereikt, zetten de professionals achter de schermen van de muziekindustrie in het zonnetje. De prijzen erkennen de inzet en prestaties van locaties, organisaties en individuen die bijdragen aan de groei en kwaliteit van live-entertainment in Nederland.

Eerdere successen voor Ahoy

Het is niet de eerste keer dat Ahoy in de prijzen valt. In 2015 wonnen de locatie al de award voor 'Favourite Venue’. Dit nieuwe succes onderstreept de voortdurende ontwikkeling, van zowel Ahoy als RTM Stage als een van de meest toonaangevende evenementenlocaties in Nederland en daarbuiten.

CEO Jolanda Jansen reageerde enthousiast op de prijs: "Dit is een prachtige erkenning voor het harde werk van ons hele team. We streven er voortdurend naar om bezoekers en organisatoren een onvergetelijke ervaring te bieden, en deze award is een geweldige bevestiging dat we daarin slagen.”

Arnaud Hordijk, Head of Entertainment & Sports bij Rotterdam Ahoy, voegde hieraan toe: "Dat we met Rotterdam Ahoy een platform zijn, waar uiteenlopende vormen van evenementen gehost worden, komt ook door de mooie en unieke samenwerkingen met uiteenlopende organisatoren en toeleveranciers. Deze award is een geweldige erkenning vanuit de branche voor wie we zijn, wat we doen en waar we voor staan.” 

Ahoy meldt daarbij dat met deze overwinning verstevigen we onze positie als dé locatie voor grootschalige evenementen en live-entertainment. Het succes bij de LEPA Awards is een extra motivatie om ook in de toekomst topkwaliteit te blijven leveren aan artiesten, bezoekers en organisatoren.
Trefwoorden: Ahoy, locatie, evenementen, sport

CELTH



||| Nieuws |||

15/12/25
Zeeland dichter bij Brabantse steden en Zwolle
Zeeland en Noord-Brabant zijn beter met elkaar verbonden via een directe treinverbinding ieder uur. Dat werd op 15 december feestelijk gevierd op het station in Vlissingen.
15/12/25
Verdubbeling doorfietsroutes tot 2030
De Nederlandse doorfietsroutes zijn het afgelopen jaar opnieuw flink uitgebreid. In 2025 is het netwerk gegroeid naar 1.118 kilometer gerealiseerde doorfietsroutes, een toename van 137 kilometer ten opzichte van vorig jaar. De komende vijf jaar verdubbelt dat waarschijnlijk met 1.198 kilometer naar een totaal van 2.316 kilometer. Dat blijkt uit een inventarisatie van samenwerkingsorganisatie Tour de Force.
15/12/25
Exclusief voor leden
Erfgoed Zwarte Molen wordt vakantieverblijf
Stichting Kempens Landschap opent in januari 2026 een erfgoedlogies in de Zwarte Molen in Lille. Deze 19e-eeuwse molen, die sinds 2016 eigendom is van de landschapsorganisatie, werd grondig gerenoveerd en ingericht als vakantiewoning voor vier personen. Met de herbestemming wil de Stichting het karakteristieke gebouw opnieuw actief deel laten uitmaken van de gemeenschap.
12/12/25
KLM wil dat vliegbelasting wordt geïnvesteerd in SAF
KLM steunt de oproep van het vandaag verschenen Wennink-rapport dat gericht is op het sterker maken van de Nederlandse economie in de komende tien jaar, ‘De route naar toekomstige welvaart’ dat de overheid investeert in een nationaal SAF-fonds. KLM ziet het als kans om meer duurzaam vliegen mogelijk te maken. Het vraagt zelfs om de opbrengsten van de vliegbelasting te investeren in SAF.
12/12/25
Exclusief voor leden
Eerste Corendon Courage Awards uitgereikt
Touroperator Corendon heeft op 11 december tijdens MASTERS EXPO de winnaars van de allereerste Corendon Courage Awards bekendgemaakt. Met deze nieuwe prijzen geeft Corendon een podium aan vijf bijzondere persoonlijkheden die uitblinken in moed en daadkracht in de categorieën Creative Artist, Sports, Fearless Founder, Impact Hero en de Oeuvre Award.
12/12/25
Exclusief voor leden
Zuidwestoever Sloterplas bij Meervaart wordt culturele hotspot
De gemeente Amsterdam zet een grote stap in de vernieuwing van het gebied bij theater Meervaart. Het huidige theatergebouw maakt plaats voor een moderne versie aan de zuidwestoever van de Sloterplas. Het plan moet van het gebied een bruisende culturele ontmoetingsplek maken.
12/12/25
Overnachten in All you need is love caravan
De originele caravan waarmee Robert ten Brink jarenlang geliefden verraste in het populaire tv-programma All You Need Is Love is vanaf vandaag te boeken voor een bijzondere overnachtingplek. De caravan wordt exclusief aangeboden via Vipio, het boekingsplatform voor bijzondere accommodaties.
11/12/25
Recreatie Verkiezingen 2025 voor Eugénie Touwen, Nienke Knuppe en Beerze Bulten
De winnaars van de Recreatie Verkiezingen 2025 zijn bekend. Tijdens de Dag van de Recreatie werden op 10 december de prijzen uitgereikt aan Eugénie Touwen (Medewerker van het Jaar), Nienke Knuppe (Beste Praktijkopleider) en Beerze Bulten (Beste Leerbedrijf).

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...