Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 06-06-2018

10 bestemmingen waarbij toeristische druk grote rol speelt

10 bestemmingen waarbij toeristische druk grote rol speelt
Sagrada Familia in Barcelona.

De aanbiedingensite Holidayguru.nl stelde een lijst samen van tien bestemmingen waarbij overtourism een stevige rol speelt.

De afgelopen jaren is er steeds meer aandacht besteed aan het ‘overtoerisme’. Het groeiende aantal toeristen heeft al meerdere steden gedwongen maatregelen te nemen. Holidayguru keek naar zeer drukke bestemmingen maar biedt ook alternatieven.


1. Isle of Skye, Schotland

Dit eiland is het grootste eiland van Schotland en meteen ook de meest drukbezochte bestemming van het land. In 2017 kreeg de infrastructuur van dit eiland heel wat te verduren door bussen en auto’s die de straten overspoelde. Momenteel zijn er ook strengere regels en boetes opgelegd aan toeristen die de vrede verstoren.
Als je Skye echt wil bezoeken, doe dit dan buiten het hoogseizoen rond de zomer. Verder kun je als alternatief de eilanden Muck en Eigg ontdekken, die ook ongelooflijk mooi zijn.


2. Venetië, Italië

Het over-toerisme is bijzonder slecht voor de stad Venetië, waar ze jaarlijks ongeveer 30 miljoen toeristen ontvangen! De autoriteiten hebben nu toegangspoortjes aan de randen van de stad geplaatst om de toestroom van toeristen te handhaven.
Moet je nog steeds ‘Venetië zien en dan sterven’? Bezoek deze stad dan buiten het hoogseizoen en vermijd een vakantie met een cruiseschip. Een leuk alternatief is het Franse Annecy.


3. Santorini, Griekenland

Dit prachtige Griekse eiland wordt overspoeld met toeristen! Vanwege het massatoerisme hebben de autoriteiten van Santorini een limiet gesteld aan het aantal toeristen die via een cruiseschip op het eiland aankomt.
Als je dan toch de wereldberoemde zonsondergang wil gaan bekijken, overnacht dan in een lokale Airbnb of Bed & Breakfast. Als alternatief kan je ook het eiland Naxos bezoeken.


4. Taj Mahal, India

De Taj Mahal wordt jaarlijks door ongeveer 8 miljoen toeristen bezocht – wat zorgt voor een chaotische en onmiskenbare ervaring. Het gebied rond de Taj Mahal is daarom ook zwaar getroffen door vervuiling van toeristen. De autoriteiten hebben nu dan ook besloten om de verkoop van kaartjes te gaan beperken.
Als je dit wonder toch wil gaan bezoeken, ga dan langs rond zonsopgang. De poortjes gaan om 6 uur open en het is prachtig om te zien.


5. Galapagoseilanden, Ecuador

Het is een ingewikkelde taak voor de overheid van Ecuador om dit UNESCO Werelderfgoed te beschermen. Daarom zijn er erg veel regels waar je je als toerist aan moet houden, en hiervoor teken je bij aankomst. De Galapagoseilanden zijn ook niet goedkoop om te bezoeken. Je ticket (inclusief bijdrage aan het behoudt van de eilanden) bedraagt al ongeveer €500.


6. Parijs, Frankrijk

Als het echt je droom is om Parijs nog een keer te bezoeken, probeer dan de ergste toeristenmassa’s te vermijden door vooraf al je ticket voor de bezienswaardigheden te bestellen. Aan de andere kant, als je eens wat andere steden dan Parijs wilt ontdekken, kan ik je de volgende steden aanraden. Voor de tortelduifjes is Mont Saint-Michel in Normandië een uitstekende bestemming, en verder is de prachtige stad Annecy leuk om te bezoeken.


7. Bali, Indonesië

Een van de grootste problemen gerelateerd aan het massatoerisme van Bali is de drukte rondom de tempels en bekende bezienswaardigheden. De populaire stranden van het eiland kunnen ook nog eens vol zijn in het hoogseizoen.
Je kan nog steeds naar Bali afreizen en een geweldige vakantie hebben. Als je de drukste toeristische trekpleisters vermijdt kan je nog gemakkelijk een prachtige vakantie hebben op Bali. Het eiland heeft genoeg mooie plekjes die nog niet in de reisgidsen staan.


8. IJsland

Het constante toenemende aantal toeristen in IJsland heeft ook bezienswaardigheden zoals de Blue Lagoon aangetast. Hoewel de VVV van IJsland nog steeds gelooft dat het eiland het aantal toeristen aankan, zijn ze wel bezorgd over het effect dat al deze toeristen hebben op de natuur van het eiland.
Als je nog steeds wilt gaan, zou ik je aanraden om alternatieven te vinden voor de bekende bezienswaardigheden. Zo zijn er bijvoorbeeld veel lagunes op IJsland en vind je ook een prachtig landschap buiten de Golden Circle.


9. Dubrovnik, Kroatië

Massatoerisme in Dubrovnik piekte een paar jaar geleden toen UNESCO dreigde de status van werelderfgoed in te trekken vanwege het massatoerisme. Maar hierna nam de stad drastische middelen om het aantal toeristen te verminderen.
Als je toch wilt gaan, boek dan buiten het hoogseizoen en probeer de cruiseschepen zoveel mogelijk te vermijden. Split is ook een goed alternatief. De stad ligt meer in het noorden, maar is ook een zeer mooie middeleeuwse stad.


10. Barcelona, Spanje

Barcelona is net als zoveel andere zuidelijke vakantiebestemmingen getroffen door het massatoerisme. In 2016 kwamen 34 miljoen toeristen naar de stad - een stijging van 25% sinds 2012.
Als je echt Barcelona wilt bezoeken kan dit vrij gemakkelijk en zonder te veel toeristen in de buurt. Je kunt een deel van de toeristen al vermijden door straten zoals La Rambla over te slaan. Het is ook al een goed idee om van tevoren entreetickets te kopen zodat je niet in de rij hoeft te staan.
Als je gewoon op zoek bent naar een alternatief voor Barcelona, dan kan ik Valencia of Bilbao aanbevelen.

Topics:Toerisme
Trefwoorden: toerisme, overtourism, reizen

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/25
Vloer Recreatie Vakbeurs voor 80% gevuld
Met nog ruim zeven maanden te gaan tot de Recreatie Vakbeurs op 11, 12 en 13 november 2025 in Evenementenhal Hardenberg, is de beursvloer nu al voor maar liefst 80% geboekt.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
01/04/25
Tegenslagen voor culturele sector en
"Laten we samen verder bouwen aan een culturele en creatieve sector die blijft verbinden en vernieuwen". Met deze oproep opent voorzitter Kristel Baele het online jaarverslag 2024 van de Raad voor Cultuur, dat vandaag is gepubliceerd.
01/04/25
Exclusief voor leden
Plopsaland De Panne viert 25e verjaardag met spectaculaire parade
Plopsaland De Panne heeft op 29 maart 2025 haar 25e jubileumseizoen geopend met een groots feest, in aanwezigheid van talrijke bekende Vlamingen en prominenten. Het hoogtepunt van de viering is de gloednieuwe 25 Celebration Parade, een kleurrijke stoet met acht praalwagens, tientallen dansers en de Studio 100-figuren.
01/04/25
Brabant verwelkomt nieuw wandelplatform: WandelStarter
Brabantse wandelaars kunnen vanaf vandaag hun hart ophalen met het nieuwe platform WandelStarter. Dit digitale initiatief, gelanceerd door Brabant Partners en partners, biedt een overzicht van meer dan 200 startpunten voor prachtige wandelroutes in de regio.
01/04/25
Nieuw personage in Slagharen: Burgemeester Bright verwelkomt gasten
De introductie van Burgemeester Bright naast alle bestaande personages zorgt voor extra beleving voor de bezoekers.
01/04/25
Exclusief voor leden
Cruiseschepen in Rotterdam aan de stekker
Een mijlpaal in de verduurzaming van de Rotterdamse haven is bereikt: cruiseschepen aan de Wilhelminakade kunnen vanaf nu gebruikmaken van walstroom. Dit betekent dat ze hun motoren niet langer hoeven te laten draaien om stroom te produceren wat en aanzienlijke verminderen van geluidsoverlast en luchtvervuiling oplevert.
31/03/25
Nederlandse reizigers ontdekken Korea
Korea is in opmars als populaire reisbestemming onder Nederlandse vakantiegangers.

||| Agenda |||

05/04/25
05/04/25 t/m 05-04-25: Impact Fair
Impact Fair rolt op zaterdag 5 april de groene loper uit voor iedereen die zijn of haar steentje op ...
12/04/25
12/04/25 t/m 12-04-25: Campervan Days
Na een succesvolle eerste editie in 2024 keert Campervan Days op 12 en 13 april 2025 terug...
05/05/25 t/m 11-05-25
05/05/25 t/m 11-05-25: The Greater Bay Area Leisure Tour
Het Nederlandse J2Leisure organiseert samen met haar Chinese partner Glopen van 5 tot en met 11 mei ...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...